"U źródeł" - Państwowe Muzeum Archeologiczne

W trakcie trwających w Naszej Szkole dni nauki, klasa 5 d wyszła na wycieczkę do Państwowego Muzeum Archeologicznego. Tytuł spotkania „U źródeł”. Dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących początków cywilizacji europejskiej, opierających się na źródłach archeologicznych pochodzących z terenów dzisiejszych ziem polskich. Nasi uczniowie mieli okazje poznać historię tkactwa oraz samodzielnie wykonać bransoletkę. Poznali technikę wytwarzania paciorków szklanych i sami zrobili podobne z modeliny. Na koniec dowiedzieli się, jak ludzie w dawnych epokach lepili garnki i naczynia ceramiczne. Tutaj również dostali do rąk prawdziwą glinę i mogli sami spróbować tej niełatwej sztuki. Wszyscy wrócili zadowoleni i z nowymi umiejętnościami.

3

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa