Dzień dobrego jedzenia i picia

W naszej szkole 16 listopada obchodziliśmy „Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”. W ramach akcji podjęliśmy szereg działań. Uczniowie między innymi przygotowali plakaty przedstawiające wartość odżywczą owoców i warzyw. Kształtując zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów, zachęcaliśmy do świadomego wyboru warzyw i owoców jako składników codziennej diety oraz promowanie picia wody.

W obchody „Dnia Dobrego Jedzenia i picia” włączyli się również rodzice i nauczyciele, wspierając dzieci podczas przygotowania stoisk degustacyjnych. Na korytarzach pojawiły się przygotowane przez uczniów klas I-VIII oraz III klas gimnazjalnych  stoiska z propozycjami zdrowych potraw       i napojów. Podczas degustacji można było spróbować różnych rodzajów dań, przekąsek, deserów oraz napojów zgodnie z tegorocznym hasłem: „Jeśli nie woda to co – propozycje napojów”.

Praktyczna lekcja zdrowego żywienia cieszyła się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem.