Zabawa andrzejkowa

Chcąc uczcić wielowiekową tradycję, klasa IVc zorganizowała zabawę andrzejkową. Wczuliśmy się w klimat ludowych zwyczajów 27 listopada. Nie ograniczyliśmy się tylko do wspólnego poczęstunku i prób podrygiwania na parkiecie, główną atrakcją wieczoru były oczywiście wróżby. Ten wieczór odsłonił przed nami tajemnice przyszłości: dowiedzieliśmy się, jak będą nazywali się nasi przyszli mężowie i żony, a w dodatku los zdradził nam, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu! Nie mogło zabraknąć wróżb z lanego wosku czy z kształtu rzuconej obierki jabłka. Wprowadziliśmy też odrobinę innowacji do tradycji – przyszłość odkrywaliśmy wewnątrz chińskich ciasteczek, o których  nie słyszały nasze prababki. Zaangażowanie męskiej części naszej klasy, która (czego nie da się ukryć) ma zdecydowaną przewagę liczebną, dowodzi, że na świętego Andrzeja nie tylko pannom błyska nadzieja;)

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 839 07 45
e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa