Kontynuacja tradycji ubierania drzewka choinkowego

Tradycja ozdabiania choinki przywędrowała do Polski wraz z zaborem Pruskim między XVIII a XIX wiekiem. Obecnie bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku nasz dom nabiera świątecznej magii. Dlatego też zgodnie z tradycją SP 392, dnia 07.12. 2018 we współpracy z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Żoliborz uczniowie oddziałów I-III oraz oddziały przedszkolne wraz z Panią Dyrektor, Renatą Kozłowską i Wicedyrektor, Panią Dorotą Hryniewicką udekorowali „Drzewko Choinkowe”, które rośnie na Alei Wojska Polskiego tuż przy Cytadeli. Drzewko przyozdobiono ozdobami, które własnoręcznie wykonały dzieci. Do tradycji dekorowania choinki dołączyli także przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Policji z Dzielnicy Żoliborz, a także Chór Moderato, który uświetnił spotkanie swoim występem w SP 392. Do wspólnego kolędowania dołączyli także uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi, między innymi Wiceprzewodniczącą Rady Dzielnicy Panią Sławomirą Pieńkowską. Nie zabrakło także świątecznych przysmaków. Przedstawiciele OSP upiekli pierniczki, którymi zostali poczęstowani uczniowie szkoły.

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 839 07 45
e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa