Zasady przyjęć kandydatów do klasy IV sportowej

Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci, którzy:

• posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które należy przedstawić w szkole przed przystąpieniem kandydata do próby sprawności fizycznej,
  • posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do oddziału sportowego,
  • uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez Polski Związek Piłki Nożnej, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danej szkole lub danym oddziale; sposób punktacji dotyczący sprawności jest dostępny pod adresem: https://www.pzpn.pl/dzieci-i-mlodziez/akademia-pilkarska-grassroots/testy-sprawnosci-pilkarskiej
  • w przypadku większej liczby kandydatów spełniających ww. warunki, niż liczba wolnych miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki próby sprawności fizycznej,

KOLEJNOŚĆ TESTÓW:

1. Szybkość,
  2. Próba mocy (skok w dal z miejsca),
  3. Technika specjalna (prowadzenie piłki),
  4. Technika specjalna (strzał),
  5. Gra: Gimnazjum i Liceum – ocena umiejętności w 4 obszarach: technika, taktyka, mobilność, mentalność Szkoła Podstawowa – ocena umiejętności w 4 obszarach: Zaangażowanie w grę w ataku, Zaangażowanie w grę w obronie, współpraca z kolegami, decyzyjność (podania, strzał, drybling)
  6. Beep Test,

PUNKTACJA:

1. Szybkość: Tabelka norm
  2. Próba mocy (skok w dal z miejsca): Tabelka norm
  3. Technika specjalna (prowadzenie piłki): Tabelka norm
  4. Technika specjalna (strzał): Dzielimy liczę punktów zdobytych po strzałach przez 4 (uśredniamy). Np. Tomasz Kowalski 9 pkt : 4 = 2,25 – Suma punktów 2. Mateusz Dudek 14 pkt : 4 = 3,5 – Suma punktów 4.
  5. Beep Test: Tabelka norm
  6. Gra: Trenerzy/nauczyciele oceniają zawodników w skali 1 – 15. Do zdobycia maksymalnie 15 punktów za każdy element z podanych obszarów. Po zakończeniu testu i wpisaniu punktów do arkusza egzaminacyjnego sumujemy punkty zdobyte za każdy element – wystawione przez wszystkich oceniających i dzielimy je przez ilość oceniających trenerów / nauczycieli.

Ocena – Punktacja
Doskonała – 15