Wizyta w Ambasadzie Niemiec

17 maja grupa uczniów z klasy IIID i IIIC wraz z nauczycielką języka niemieckiego odwiedziła Ambasadę Niemiec. Naszą przewodniczką była pani Joanna Janecka z Wydziału Kultury. W sali konferencyjnej czekała na nas prezentacja i wiele informacji na temat funkcjonowania Ambasady- jakie są jej zadania, ilu ma pracowników, jakie wydziały itp. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca ambasadora ( obecnie to pan Rolf Nikel) i jak długo pełni już swoją funkcję. Zwiedziliśmy również ogród i bibliotekę Ambasady. Nasza przewodniczka wielokrotnie podkreślała zalety znajomości języka niemieckiego na obecnym rynku pracy Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali drobne upominki. Wizyta w Ambasadzie była ciekawym doświadczeniem i miała za zadanie zachęcić młodzież do dalszej nauki języka naszych zachodnich sąsiadów.

Zobacz więcej

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa