Aktualności

Spotkanie z Bogumiłą Raulin

Uczniowie klas 0-4 mieli możliwość spotkania z Bogumiła Raulin – miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej. Jako najmłodsza Polska zdobyła Koronę Ziemii. Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcją, mieli nawet możliwość przymierzenia odzieży zimowej podróżniczki.

Czytaj Więcej

ZERÓWKA W TEATRZE NARODOWYM

Podczas zajęć Za kulisami mieliśmy okazję poznać Teatr Narodowy. Oglądaliśmy scenę i widownię z perspektywy aktora. Dowiedzieliśmy się jak działa teatr w ciągu dnia i na czym polega praca ludzi, którzy współtworzą spektakle.

Czytaj Więcej

PARK MŁOCIŃSKI – OGNISKO INTEGRACYJNE KLASY I A

Dnia 6 października odbyło się spotkanie integracyjne klasy I a, którego celem było zacieśnienie więzi wśród uczniów oraz rekreacja i relaks na łonie natury wraz z rodzicami i wychowawcą klasy – Janiną Kuciewską. Dzieci samodzielnie piekły na ognisku kiełbaski oraz chleb, pod czujnym okiem rodziców. Nie brakowało także słodkości w postaci napojów, ciasta oraz innych ...

Czytaj Więcej

Dzielnicowy Turniej Szachowy

18.10.2019 nasi uczniowie wystartowali w Dzielnicowym Turnieju Szachowym. Zajęli 3 miejsce.

Czytaj Więcej

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE IA

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki z klasy I a, wraz z rodzicami oraz wychowawcą klasy- Janiną Kuciewską przygotowały dla chłopców niespodziankę w postaci: dinozaura zamkniętego w bryle wapiennej. Dzięki prezentom rozbudzającym ciekawość, chłopcy mogli zamienić się  w archeologów.

Czytaj Więcej

FESTIWAL NAUKI – inkluzje w bursztynie

Klasa I a, wraz z wychowawcą – panią Janiną Kuciewską, wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum Ziemi w Warszawie. Dzieci zapoznały się z fragmentami świata sprzed milionów lat zamkniętych w bryłkach bursztynu. Dzieci podczas doświadczeń mogły sprawdzić, czy prawdziwy bursztyn w słonej wodzie tonie, czy też unosi się na powierzchni? Dzieci ...

Czytaj Więcej

NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY

Dnia 27.09.2019 r., uczniowie klas I – III z SP 392 wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”  Uczniowie z okazji tego wyjątkowego, obchodzonego na całym świecie święta, postanowili sprzątnąć teren wokół szkoły oraz pobliskiej okolicy. Podejmowane działania miały na celu zwrócenie uwagi na problem śmieci ...

Czytaj Więcej

Piknik integracyjny

3 października na ul. Promyka, 4d była na pikniku integracyjnym. Uczniowie integrowali się z osobami starszymi grając w szachy, ćwicząc razem, biorąc udział w konkursach.

Czytaj Więcej

Spotkanie z panem Januszem Zimakiem

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie z panem Januszem  Zimakiem- psychoterapeutą i założycielem Fundacji na Rzecz Zapobiegania Narkomanii MARATON, które odbędzie się w poniedziałek- 28 października o godzinie 17.00. Tematem  spotkania są współczesne zagrożenia na jakie narażone są dzieci i młodzież- profilaktyka uzależnień od środków psychoaktywnych.

Czytaj Więcej

Wystawa Tożsamość

15 października klasa 7c wybrała się do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na wystawę Tożsamość. Uczniowie zdobyli podstawowe wiadomości o architekturze i historii polskiej architektury w latach 1939–1956 w Warszawie. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie uczestników na otaczającą ich przestrzeń oraz przygotowanie do samodzielnego odkrywania architektury w czasie miejskich spacerów. Później uczniowie mieli możliwość zaprojektowania i wykonania makiet nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej.

Czytaj Więcej

Dzień Nauczyciela

Uczniowie pamiętali o Dniu Nauczyciela. Bardzo dziękujemy!

Czytaj Więcej

Zajęcia świetlicowe

Klasa 1 A podczas zajęć plastycznych prowadzonych na świetlicy szkolnej z p. Moniką Kozar.

Czytaj Więcej

Ślubowanie klas pierwszych

  16 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Czytaj Więcej

Wycieczka do Teatru Wielkiego

9 października klasy 2c i 2d wybrały się na wycieczkę do Teatru Wielkiego. W Operze Narodowej uczniowie zobaczyli jak wiele pracy trzeba włożyć w przygotowanie spektaklu. Dzieci zwiedziły pracownie techniczne i plastyczne oraz zdobyły wiedzę o historii tego miejsca.

Czytaj Więcej

Lekcja biblioteczna

15 października klasa Vc uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Wypożyczalni przy ulicy Śmiałej. Dzieci nauczyły się wyszukiwać konkretne książki, poznały tajniki  katalogowania i dowiedziały się, gdzie znaleźć potrzebne informacje. Bez trudu poradzą sobie już ze zdobyciem niezbędnych lektur;)

Czytaj Więcej

Dzień chłopaka w klasie 5c

7 października klasa 5c świętowała w kinie Dzień Chłopaka. Wspólnie obejrzeliśmy „Angry Birds 2”. Bawiliśmy się świetnie tym bardziej, że mogliśmy objeść się popcornem! Nie możemy się doczekać, kiedy znowu wyjdziemy do kina;)

Czytaj Więcej

Dzień chłopaka

30 września Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy przebierali się za gwiazdy filmu, muzyki bądź sportu. Przebrani nie byli pytani, a najlepsze stroje nagrodzono słodkościami.

Czytaj Więcej

Festiwal Nauki

26 września klasa 6c uczestniczyła w ramach Festiwalu Nauki w lekcji: Czy  technologia może być inteligentna. Zajęcia odbyły się w  Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN. Uczniowie brali aktywny udział w pokazach i doświadczeniach.

Czytaj Więcej

Masa papierowa

W ostatnią środę w ramach zajęć świetlicy szkolnej uczniowie klasy 1 A wykonywali prace plastyczne z masy papierowej.

Czytaj Więcej

Piknik międzypokoleniowy

03.10 byliśmy na pikniku międzypokoleniowym. Uczniowie 4 i 5 klasy.

Czytaj Więcej

Ślubowanie

W dniu 16.10.2019 (środa) o godzinie 17:00 odbędzie się Ślubowanie Klas I. Zapraszamy uczniów klas I z rodzinami

Czytaj Więcej

Kronikarze codzienności – Festiwal Nauki

Klasa 7c w ramach Festiwalu Nauki wybrała się na wycieczkę do Muzeum Warszawy na warsztaty „Kronikarze codziennosci”. Uczniowie poznali różnice między dziennikiem, pamiętnikiem a kroniką. Zdobytą wiedzę odnieśli do współczesnych sposobów dzielenia się własnymi doświadczeniami: streamingiem, instastory, materiałami wideo, które dziś bardzo często zwracają uwagę światowej opinii publicznej na przeróżne konflikty w różnych częściach globu.

Czytaj Więcej

Festiwal Nauki

Dziś w ramach Festiwalu Nauki chłopaki z 8c poznawali historię polskiego lotnictwa okresu międzywojennego.

Czytaj Więcej

Zajęcia świetlicowe

W ostatni wtorek w ramach zajęć świetlicy uczniowie klasy 3 C wykonali przepiękne słonie. Słonie można podziwiać w ich sali.

Czytaj Więcej

Festiwal Nauki

Klasa 8c na warsztatach Festiwalu Nauki w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. 24 września 2019 roku.

Czytaj Więcej

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Czytaj Więcej

Stypendia szkolne

Rodzice, których dochód nie przekracza 528 zł netto na osobę w rodzinie mogą ubiegać się o stypendium szkolne. Wnioski można pobrać ze strony Biura Edukacji – zakładka „Dla ucznia i rodzica”- „Pomoc socjalna dla uczniów” lub u pedagoga szkolnego. Termin składania  wniosków wraz z załącznikami – 16 września 2019 r.

Czytaj Więcej

Przyciski alarmowe w salach lekcyjnych

Przyciski alarmowe w salach lekcyjnych. Nauczyciele mogą wzywać pomoc <dowiedz się więcej>

Czytaj Więcej

Stołówka szkolna

Informujemy, że posiłki w stołówce szkolnej będą wydawane: Klasa 0 – wyżywienie całodzienne od 03.09.2019 r. Klasy 1-8 – obiad od 05.09.2019 r. Warunkiem korzystania ze stołówki szkolnej w ramach abonamentu jest zgłoszenie ucznia do abonamentu drogą mailową sp392.stolowka@edu.um.warszawa.pl oraz wniesienie opłaty w terminie do 03.09.2019 r. gotówką w pokoju nr 3 bądź przelewem na konto 57 ...

Czytaj Więcej

Informacja dla uczniów przyjętych do klas 1 w roku szkolnym 2019/2020

Informacje dotyczące procedury wydawania Kart Ucznia dzieciom przyjętym do klas 1 w naszej placówce w roku szkolnym 2019/2020 znajdziecie Państwo tutaj. Platforma umożliwiająca składanie wniosków o wydanie Karty Ucznia drogą elektroniczną

Czytaj Więcej

UWAGA! Uczniowie klas 4!

Jeżeli chcesz rozpocząć lub kontynuować przygodę z pływaniem, to trwa nabór do klasy czwartej o profilu pływackim. Zapraszamy!

Czytaj Więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września w następujących godzinach: 9:00 dla klas 0-3 10:00 dla klas 4-8.

Czytaj Więcej

Dyżur wakacyjny oddziału przedszkolnego

Dyżur wakacyjny oddziału przedszkolnego „0” jest od godziny 7 do godziny 17 w salach numer 11 i 12 do 12.07.2019r. Wyżywienie: 3 posiłki

Czytaj Więcej

Rezygnacja z udziału dziecka w akcji „Lato w mieście 2019”

Jeśli chcą Państwo zrezygnować z udziału dziecka w akcji „Lato w mieście 2019” prosimy o kontakt na adres e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Czytaj Więcej

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Czytaj Więcej

Lato w mieście 2019

Drodzy Państwo w związku z akcją „Lato w mieście 2019” odbywającą się w naszej szkole w dniach 24.06-12.07.2019 przedstawiamy Państwu grafik turnusów. Cyfry rzymskie oznaczają grupę do której dziecko zostało przydzielone. Pierwszego dnia podopieczni poznają swoich wychowawców oraz dowiedzą się co będą danego tygodnia robić,a wszystkie wątpliwości zostaną wówczas wyjaśnione. Serdecznie zapraszamy Do pobrania Załącznik  ...

Czytaj Więcej

„Alladyn” – 17 czerwca 2019

W poniedziałek 17 czerwca klasy 6c oraz 5d wybrały się na wycieczkę do kina Wisła na musical „Aladyn”. Po kinie poszliśmy do pobliskiej cukierni na lody.

Czytaj Więcej

Informacja dla kandydatów do klas II-VIII

Kandydaci do klas II – VIII składają oryginały świadectw w sekretariacie szkoły w terminie od 21 czerwca od godz. 12:00 do 28 czerwca do godz. 16.

Czytaj Więcej

Żoliborska Gala Sportu Szkolnego

Dnia 17 czerwca 2019 roku odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie Żoliborska Gala Sportu Szkolnego 2018/2019. Z naszej Szkoły wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III d Gimnazjum – Cezary Kaleta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj Więcej

I miejsce – Ogólnopolskie Igrzyska w piłce nożnej

14-16 czerwca w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci i Młodzieży w mini piłce nożnej. Zwyciężyli przedstawiciele Mazowsza uczniowie SP392 w Warszawie.

Czytaj Więcej

„Nakręć się na pomaganie” – nagroda

7 czerwca klasa IVc odebrała nagrodę za wygraną w konkursie „Nakręć się na pomaganie” – wyjście do parku trampolin. Bawiliśmy się świetnie! Najbardziej jednak cieszyło nas, że cały rok walczyliśmy nie tylko o wygraną, ale też o to, by zebrać jak najwięcej plastikowych nakrętek i pomóc tym samym Fundacji Hospicyjnej.

Czytaj Więcej

Wycieczka rowerowa

Była to piąta wycieczka rowerowa. Udział wzięli uczniowie 3D. Pokonaliśmy 270 km. w 4 dni. Warunki były trudne – upały i ulewy. Spaliśmy pod namiotami nad brzegami jezior: Wigry; Gołdap i Mamry. Jechaliśmy szlakiem rowerowym ” Green Vello „. Pani Luiza gotowała nam posiłki i wiozła bagaże samochodem. W peletonie z uczniami jechali opiekunowie Daniel ...

Czytaj Więcej

Konkurs Kształtowanie Przestrzeni

Uczniowie klasy 8d biorący udział w programie edukacyjnym Kształtowanie Przestrzeni zdobyli wyróżnienie w konkursie „Mapa wrażeń”. Wykonali makietę pokazującą plusy i minusy przestrzeni ich otaczającej. Gratulujemy!

Czytaj Więcej

INFORMACJA DLA RODZICÓW – POLinfo.eu

Na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej, powstał portal POLinfo.eu, którego celem jest zainspirowanie Juniora do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Dysponujemy tysiącami materiałów lub linków do materiałów dotyczących przedmiotów ścisłych, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów z wiedzą techniczną i ...

Czytaj Więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 roku w następujących godzinach: klasy 8 SP oraz 3 gimnazjum o godz. 8:00 klasy 1-3 SP o godz. 10:00 klasy 4-7 SP o godz. 12:00

Czytaj Więcej

Próba sprawności dla klas pierwszych sportowych – piłka nożna odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 392 w W-wie, aleja Wojska Polskiego 1a.

10 czerwca 2019r. godz. 16.45 – zbiórka przy sekretariacie godz. 17.00  – próba – boisko szkolne. Aby przystąpić do próby należy mieć: zaświadczenie lekarskie i strój sportowy.

Czytaj Więcej

DZIEŃ RODZINY W KL. I D

29 maja uczniowie kl. I d, wraz z wychowawcami przygotowali Rodzicom prezent na „Dzień Matki” i „Dzień Ojca” w formie występu. Wszyscy zaproszeni goście świetnie bawili się oglądając pełne humoru przedstawienie pt. „Małpia Rodzina”. Uroczystość zakończyła się zabawą balonami i słodkim poczęstunkiem.

Czytaj Więcej

Dzień dziecka

W przededniu Dnia Dziecka klasa IVc wyszła na małą wycieczkę. Nieopodal szkoły bawiliśmy się tak, jak dzieci lubią najbardziej – wchodziliśmy na drzewa, szukaliśmy gąsienic w wysokiej trawie, zgłębialiśmy strukturę spróchniałych drzew, a w międzyczasie graliśmy w piłkę, badmintona i frisbee. Dorośli mogą nam tylko zazdrościć!

Czytaj Więcej

„Stwórz swój komiks!”

<p style=”margin: 0cm 0cm 0.0001pt; text-align: justify;”>Został rozstrzygnięty konkurs „Stwórz swój komiks!”. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić wybraną bajkę w formie komiksu. Pierwsze miejsce zajął Tymek Sasal (1c), drugie Ala Redosz i Hugo Jakubowski (1c), trzecie Adam Kalinowski. Wyróżnienie zdobyła Zosia Boguszewska (0a). Laureatom gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do przeczytania nagrodzonych komiksów, które zostały ...

Czytaj Więcej

Zielona szkoła

Klasy 6c oraz 3d gimnazjum pojechały na zieloną szkołę do Kozienic. Uczniowie mieli wiele zabaw integracyjnych i sportowych, w tym gry terenowe, paintball, zajęcia linowe, tenis ziemny, wyjcie do aquaparku. Wieczór spędziliśmy przy ognisku. Dodatkową atrakcją był wyjazd do Królewskich Źródeł.  

Czytaj Więcej

POLinfo.eu

Na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej, powstał portal POLinfo.eu, którego celem jest zainspirowanie Juniora do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Dysponujemy tysiącami materiałów lub linków do materiałów dotyczących przedmiotów ścisłych, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów z wiedzą techniczną i są ...

Czytaj Więcej

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Dnia 25 maja uczniowie pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Wycieczka była organizowana dla uczestników projektu Kształtowanie Przestrzeni. Po zwiedzeniu najważniejszych punktów Kazimierza, uczniowie zagrali w grę architektoniczną.

Czytaj Więcej

Egzaminy do klasy pierwszej

We wtorek 11 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się egzamin dodatkowy do klasy pierwszej o specjalności pływackiej.

Czytaj Więcej

Wizyta w Ambasadzie Niemiec

17 maja grupa uczniów z klasy IIID i IIIC wraz z nauczycielką języka niemieckiego odwiedziła Ambasadę Niemiec. Naszą przewodniczką była pani Joanna Janecka z Wydziału Kultury. W sali konferencyjnej czekała na nas prezentacja i wiele informacji na temat funkcjonowania Ambasady- jakie są jej zadania, ilu ma pracowników, jakie wydziały itp. Dowiedzieliśmy się na czym polega ...

Czytaj Więcej

„EkoMisja – nie marnuję”

W czwartek 16.05.2019 r. zakończył się projekt realizowany we współpracy z Bankiem Żywności „EkoMisja – nie marnuję”. W ramach projektu uczniowie klas 1c, 3c, 4c i 7c jakiś czas temu odbyli warsztaty z edukatorką z Banku Żywności, by potem we współpracy z rodzicami przygotować się do prezentacji swojego tematu. Finał wypadł świetnie! Dzieci przygotowały się ...

Czytaj Więcej

I miejsce – Warszawska Olimpiada Dzieci

Uczniowie z klasy V i VI reprezentowali szkołę w Warszawskiej Olimpiadzie Dzieci w piłce nożnej. Chłopcy zajęli I miejsce. Gratulujemy!

Czytaj Więcej

„Kot w butach”

13 maja mieliśmy zaszczyt być widzami spektaklu „Kot w butach” wystawianego w pobliskim kinie Elektronik. Nie było to zwykle przedstawienie. W role bohaterów bajki wcielili się nauczyciele okolicznych szkół, w tym także nauczyciele z naszej szkoły! Tytułową postać zagrał pan Marcin Kozaczuk, zaś w rolę uroczego zajączka wcieliła się pani Luiza Bałdowska. Gratulujemy i czekamy ...

Czytaj Więcej

„Międzyświetlicowe Zawody Sportowe”

W Szkole Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego przy ul. Braci Załuskich 1 odbyły się „Międzyświetlicowe Zawody Sportowe” w których wzięli udział uczniowe z oddziałów wczesnoszkolnych. Klasa I „D” Patryk Merchel Stanisław Włoszczak-Lipka Liliana Bulenda Pola Gomułka   Klasa II „C” Michalina Grabia Jagoda Rymarz Aleksander Puchalski Paweł Ruszczyński   Klasa III „C” Kamila Jaworowska ...

Czytaj Więcej

Konkurs czytelniczy

Po niecierpliwym oczekiwaniu rozstrzygnięto konkurs czytelniczy organizowany przez naszą bibliotekę szkolną. Udział brali w nim uczniowie klasy IVc. Zmagali się oni z treścią „Tajemniczego ogrodu”. Na podium znalazły się aż cztery osoby: pierwsze miejsce, z maksymalną do uzyskania liczbą punktów, zajął Dominik Lula. Na drugim miejscu uplasowały się dwie osoby: Marysia Antończak i Maks Żwiruk. ...

Czytaj Więcej

Opłata za żywienie podczas „Lata w Mieście 2018”

Opłatę za żywienie podczas „Lata w Mieście 2018″ oraz dyżuru wakacyjnego prosimy wpłacać na rachunek: 57 1030 1508 0000 0005 5096 3020 W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka – Lato w mieście 2019 lub imię i nazwisko dziecka – dyżur wakacyjny   Stawka żywieniowa podczas Lata w Mieście wynosi 7 zł x ilość dni Stawka żywieniowa podczas dyżuru wakacyjnego ...

Czytaj Więcej

EkoMisja-nie marnuję

19 marca cztery klasy z naszej szkoły (1c, 3c, 5c i 7c) przystąpiły do projektu Banku Żywności „EkoMisja-nie marnuję”. Uczniowie pochylą się nad problemami marnowania żywności, zmianami klimatycznymi, sposobami ochrony naszej planety. Wkrótce finał projektu.

Czytaj Więcej

Puchar Tymbarku – II miejsce

Drużyna SP nr 392 zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Finale Pucharu Tymbarku. Gratulujemy!

Czytaj Więcej

Drugie miejsce Klasy Sportowej Legii w Pucharze Tymbarku

Klasa Sportowa Legii Warszawa ze Szkoły Podstawowej nr 392 z warszawskiego Żoliborza zajęła drugie miejsce w finale o Puchar Tymbarku. Dobra postawa naszej klasy w ogólnopolskim turnieju nie jest dziełem przypadku. Dbamy o to, by do naszych klas trafiali zawodnicy z odpowiednim potencjałem, a w pracy z nimi wkładamy dużo wysiłku, by rozwijać ich ogólnorozwojowo ...

Czytaj Więcej

Nabór do 4 klasy (14 maja)

14 maja odbędzie się II tura naboru do klasy 4 w Szkole Podstawowej nr 392 na warszawskim Żoliborzu. W trakcie zajęć sportowych trenerzy Akademii Legii doszkalają zawodników ze swojego klubu i innych drużyn warszawskich. http://akademia.legia.com/news,47282-14_maja___ii_termin_naboru_do_klasy_4.html

Czytaj Więcej

MAPA dojazdu na próbę sprawności dyscypliny piłka nożna z załącznika.

Czytaj Więcej

Puchar Tymbarku

Dnia 30 kwietnia drużyna SP nr 392 wygrała wszystkie trzy mecze. Jutro ćwierćfinały i ewentualnie półfinał. Gratulujemy! fot. Damian Kujawa/Legia

Czytaj Więcej

Komunikat – zajęcia od dnia 29 kwietnia 2019 r.

W związku z zawieszeniem strajku pracowników oświaty od dnia 29 kwietnia 2019 r. zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Proszę o sprawdzenie dziennika Librus i zwrócenie uwagi na czasowe zmiany. Renata Kozłowska Dyrektor szkoły

Czytaj Więcej

Komunikat – zajęcia 25 kwietnia

W związku z trwającym strajkiem wystąpię do Organu Prowadzącego z wnioskiem o zawieszenie zajęć na dzień 25 kwietnia 2019r. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 392 w Warszawie. Renata Kozłowska Dyrektor szkoły

Czytaj Więcej

Komunikat z 24 kwietnia – zgoda na zawieszenie zajęć w S.P. nr 392

Czytaj Więcej

Informacja o rekrutacji uzupełniającej

Termin próby sprawności w rekrutacji uzupełniającej dla klas 2-8 dyscyplina piłka nożna – 14 maja 2019r. Informacje o miejscu i godzinie zostaną przesłane po 9 maja 2019 r. – wniosek do klasy sportowej  jest do pobrania na stronie internetowej szkoły – terminy: 6-9 maja SKŁADANIE WNIOSKU W SEKRETARIACIE SZKOŁY 15 maja godz. 10:00 PUBLIKACJA WYNIKÓW ...

Czytaj Więcej

Podziękowania

Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za pamięć, wsparcie i laurki. Dyrektor Szkoły wraz z Nauczycielami

Czytaj Więcej

Komunikat Rady Rodziców

Czytaj Więcej

List Zastępcy Prezydenta do Kurator

Czytaj Więcej

List Kuratora do Rodziców

Czytaj Więcej

Komunikat Dyrektora do Rodziców

Czytaj Więcej

Komunikat Rady Rodziców

Szanowni Rodzice,   w  przeprowadzonym w naszej szkole referendum 100% pracowników opowiedziało się za poparciem strajku. W związku z tym może dojść do zawieszenia zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Dlatego też, jako Rada Rodziców prosimy o zapewnienie opieki swoim  dzieciom od 8.04.2019 roku, jeśli dojdzie do strajku. W zaistniałej sytuacji priorytetem szkoły jest organizacja i przeprowadzenie ...

Czytaj Więcej

Druk oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 i wzór jego wypełnienia

Do pobrania Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat Wniosek o zasiłe opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem

Czytaj Więcej

Pismo Prezydenta m. st. Warszawy skierowanego do Rodziców

Czytaj Więcej

Lato w mieście 2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów (stale zamieszkujących lub zameldowanych w Warszawie) spędzających wakacje w Stolicy do udziału w akcji „Lato w Mieście 2019” na Żoliborzu. Proponujemy bogatą ofertę różnorodnych zajęć edukacyjnych, sportowych i kulturalnych (udział w warsztatach tematycznych, pokazach i przedstawieniach) odbywających się w szkołach (Wakacyjnych Placówkach Edukacyjnych) jak również obiektach sportowych, ośrodkach kultury, bibliotekach i ...

Czytaj Więcej

Ogłoszenie wyników szkolnego świetlicowego konkursu pt. „Najpiękniejsza Pani Wiosna”

I miejsce -Adam Kalinowski z klasy 1 C II miejsce -Aleksander Nieckarz z klasy 3 C III miejsce -Pola Gomułka z klasy 1 D Wyróżnienie -Michał Sadoch z klasy 2 C Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do udziału następnym razem 🙂  

Czytaj Więcej

Pierwszy Dzień wiosny

W czwartek 21.03.2019 z okazji Pierwszego Dnia wiosny uczniowie klas 4c i 5d wybrali się do pobliskiego Parku Żeromskiego na spacer. Spędzili tam czas na zabawie w pierwszych promieniach wiosennego słońca. Drugim punktem spaceru była wizyta w cukierni na pl. Wilsona. Wszyscy zadowoleni i cali wrócili do szkoły. Wiosna została powitana! Czekamy na lato!

Czytaj Więcej

Insta.ling

Nasza szkoła uczestniczy w programie Insta.ling. Jest to program służący skutecznej nauce słówek z języka angielskiego. Link do strony: https://instaling.pl/

Czytaj Więcej

Nabór do Klas Sportowych. Informacje organizacyjne.

Szanowni Państwo, Dziękujemy za rejestrację na najbliższe nabory do Klasy Sportowej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami organizacyjnymi. Termin naborów: 20 marca 2019 r. (środa) godz. 17:00 Godzina zbiórki: 16:45 Godzina odbioru: 18:30 Miejsce naborów: Warszawa, ul. Łazienkowska 3, stadion Legii Warszawa. Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. Miejsce zbiórki: od strony ul. Łazienkowskiej 3, ...

Czytaj Więcej

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne odbędą się dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w dniach 19, 20, 21 marca 2019 roku, a dla uczniów klas 4, 5, 6, 7, 8 i gimnazjum w dniach 2, 3, 4 kwietnia 2019.

Czytaj Więcej

II Szkolny Turniej Szachowy

28 lutego odbył się drugi w tym roku szkolnym Turniej Szachowy. Zmagania zawodników przerywały tylko krótkie szkolenia prowadzone przez pana Jana Bartoszewskiego, który pokazywał uczestnikom mniej znane roszady. W turnieju pierwsze miejsce zajął Tomek Rostek (IIId GIM), drugie Jurek Wietrzykowski (IIIb GIM), a trzecie Maks Żwiruk (IVc SP). Poza podium najlepszym zawodnikiem SP okazał się ...

Czytaj Więcej

Teatralne ABC” – spotkanie z teatrem

21 stycznia klasa IVc wraz z panią Pauliną Mazuruk i panem Kamilem Siuchtą udała się na spektakl teatralny. W pobliskim kinie Elektronik obejrzały przedstawienie pod tytułem „Tetralne ABC” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy głównego bohatera, który, będąc po raz pierwszy w teatrze, zgłębiał tajniki sztuki aktorskiej. Uważny widz mógł dostrzec ...

Czytaj Więcej

Wycieczka do kina

20 lutego klasy IIIc i IVc pod opieką wychowawców uczciły koniec pierwszego semestru wycieczką do kina. W kinie Wisła dzieci obejrzały film „Jak wytresować smoka 3” – najnowszą część przygód Szczerbatka. Wraz z nim przeżywały pierwsze zauroczenie, walkę o przyjaźń i życie na wolności.

Czytaj Więcej

Targi edukacyjne

Uczniowie klas 3 gimnazjum udali się wraz z wychowawcami do Pałacu Kultury i Nauki na organizowane tam Targi Edukacyjne. Mieli okazję porozmawiać z uczniami szkół średnich, a także spotkać absolwentów Naszej Szkoły.

Czytaj Więcej

Nocowanie w szkole

W naszej szkole odbyło się nocowanie, w którym wzięli udział uczniowie klasy 3d gimnazjum i 8d. Uczniowie spędzili czas na oglądaniu komedii romantycznych. Mieli też okazję na wspólne spędzenie czasu i nocne rozmowy.

Czytaj Więcej

Zasady przyjęć kandydatów do klasy IV sportowej

Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci, którzy: posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które należy przedstawić w szkole przed przystąpieniem kandydata do próby sprawności fizycznej, posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do oddziału sportowego, uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez Polski Związek Piłki ...

Czytaj Więcej

20 marca – nabór do klasy 4 pod patronatem Akademii Legii

Od września 2018 r. przy Szkole Podstawowej nr 392 na warszawskim Żoliborzu działają nasze klasy sportowe 4, 5 i 6. W trakcie zajęć sportowych nasi trenerzy doszkalają 45 zawodników z klubów warszawskich, z czego ponad połowa to zawodnicy powoływani w tym sezonie do kadry Mazowsza. Wśród nich są zawodnicy Akademii Legii, Legia Soccer Schools, FFA, ...

Czytaj Więcej

Wycieczka 7C – wyjscie do PKiN na wystawę Body Worlds

28 lutego 2019 roku uczniowie kl.7C zwiedzali wystawę BODY WORLDS – pierwszą publiczną ekspozycję dotyczącą anatomii człowieka.  Mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

Czytaj Więcej

Wycieczka do Teatru Narodowego

Co kryje w sobie budynek Teatru Wielkiego, co robią  pracownicy teatru w ciągu dnia, kim jest inspicjent –  dzieci z klasy „0” B szukały odpowiedzi na te pytania w czasie piątkowej wycieczki. Miały również okazję zobaczyć jak wygląda scena i widownia nie tylko z perspektywy widza, ale również aktora.

Czytaj Więcej

Bal karnawałowy

22 lutego nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce. Niezliczone księżniczki z klas 1-3, towarzyszący im rycerze, żołnierze, piraci, policjanci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin salę gimnastyczną. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.Bal umożliwił dzieciom  i wychowawcom spędzenie czasu ...

Czytaj Więcej

Egzamin sprawnościowy – Klasy I o profilu pływanie

Egzamin sprawnościowy  do klasy I  o profilu pływanie odbędzie się w dniu 2.03.2019 roku o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 392 Al. Wojska Polskiego 1A. Zbiórka przy sali gimnastycznej. Proszę aby dzieci miały strój oraz obuwie sportowe. Rodzice muszą przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do podjęcia próby sprawnościowej.   WYNIKI PRÓBY SPRAWNOŚCI ...

Czytaj Więcej

Bal karnawałowy

W piątek 22.02.2019 odbył się bal karnawałowy. Tak dzieci z zerówek bawiły się na balu.

Czytaj Więcej

Nabór do klasy pierwszej sportowej

Szanowni Państwo. Dziękujemy za rejestrację na najbliższe nabory do klas sportowych pod Patronatem Legii Warszawa, Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami organizacyjnymi. Termin naborów: sobota, 02 marca 2019 r. Miejsce naborów: Warszawa, ul. Łazienkowska 3, stadion Legii Warszawa. Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, pod Balonem, Miejsce zbiórki: Brama 4 wjazd na stadion (trybuna Zachodnia), ...

Czytaj Więcej

Klasy sportowe Akademii Legii: Wykorzystać złoty wiek!

– Sam koncept klas sportowych nie jest nowy, ale nowe jest tak poważne podejście do nich: na zajęciach piłkarskich z 45 zawodnikami jest siedmiu trenerów z Legii. Przyjeżdżają do szkoły, wyjmują sprzęt i doskonalą u zawodników U10-U13 umiejętności, na które często brakuje czasu w trakcie popołudniowego treningu w klubie. Ten projekt oparty jest na modelu, ...

Czytaj Więcej

Regulamin rekrutacji do klas sportowych o specjalności pływanie

Egzamin sprawnościowy  do klasy I  o profilu pływanie odbędzie się w dniu 2.03.2019 roku o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 392 Al. Wojska Polskiego 1A. Zbiórka przy sali gimnastycznej. Proszę aby dzieci miały strój oraz obuwie sportowe. Rodzice muszą przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do podjęcia próby sprawnościowej. Do pobrania

Czytaj Więcej

Wycieczka do parku trampolin

Klasa 6c i 3d gimnazjum wybrały się na wycieczkę do parku trampolin do hangaru 646. Uczniowie mieli okazję do aktywnych zajęć sportowych i świetnej zabawy.

Czytaj Więcej

Dzień Otwarty

Dnia 11 marca o godzinie 18 zapraszamy na Dzień Otwarty kandydatów do klas 4 – 8. W czasie spotkania m.in. będą podane informacje dotyczące naboru do klas sportowych.

Czytaj Więcej

Pierwsza pomoc 

Dzieci z kl.0B uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez ratownika medycznego z Fundacji Ratownictwo Motocyklowe. Poznały i utrwalily zasady udzielania pierwszej pomocy

Czytaj Więcej

Uczniowie klasy 3 „C” wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie recytatorskim pt.: „Bohaterowie Niepodległej”

OSIĄGNIĘCIA Uczniowie klasy 3 „C” wzięli udział w międzyświetlicowym  konkursie recytatorskim pt.: „Bohaterowie Niepodległej” Aleksander Dyczewski zajął III miejsce Norbert Merchel zdobył wyróżnienie

Czytaj Więcej

Uczniowie klasy 3 „C” wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie recytatorskim pt.: „ŻOLIBORSKIE MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ”

Uczniowie klasy 3 „C” wzięli udział w międzyświetlicowym  konkursie recytatorskim pt.: „ŻOLIBORSKIE MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ” Wojciech Szumigaj zajął I miejsce Aleksander Nieckarz zajął I miejsce

Czytaj Więcej

Spotkanie ze Strażą Miejską

W piątek dzieci z gr.”0″ B uczestniczyły w zajęciach z pracownikiem Straży Miejskiej, w czasie których utrwaliły zasady bezpiecznych, wspólnych zabaw.

Czytaj Więcej

Świetlica szkolna – 24 grudnia

Świetlica szkolna w poniedziałek 24 grudnia będzie otwarta w godzinach: 7:00 – 15:00.

Czytaj Więcej

„Zebranie” – Kino Luna

13 grudnia wybraliśmy się na interaktywne przedstawienie pt.”Zebranie”, które miało miejsce w Kinie Luna.

Czytaj Więcej

Paczki świąteczne

Dnia 14 grudnia klasy 6c i 3d gimnazjum pakowały paczki dla Rodzinnego Domu Dziecka. Uczniowie zamienili się w Świętego Mikołaja i wspólnie zakupili prezenty, zgodnie z upodobaniami i zainteresowaniami dzieci z RDD. Następnie przynieśli dekoracje do szkoły, ozdabiali torby i razem pakowali upominki.

Czytaj Więcej

Kontynuacja tradycji ubierania drzewka choinkowego

Tradycja ozdabiania choinki przywędrowała do Polski wraz z zaborem Pruskim między XVIII a XIX wiekiem. Obecnie bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku nasz dom nabiera świątecznej magii. Dlatego też zgodnie z tradycją SP 392, dnia 07.12. 2018 we współpracy z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Żoliborz uczniowie oddziałów I-III oraz oddziały ...

Czytaj Więcej

Turniej mikołajkowy Bytnar Cup

6-7 grudnia odbył się turniej mikołajkowy Bytnar Cup. W finale spotkały się drużyny: Kamby i Gibony. Zwyciężyła drużyna Kamba, która 7 grudnia zagrała mecz z nauczycielami.

Czytaj Więcej

Mikołajkowe spotkanie w Teatrze Capitol

W czwartek 05.06.2018 roku odbyła się wycieczka do Teatru Capitol w Warszawie. W tym dniu uczniowie oddziału 3 c uczestniczyli w spektaklu „Lampa Alladyna”. Aktorzy przenieśli dzieci w świat okrutnych czarnoksiężników, odważnych mężczyzn i dzielnych kobiet, którzy zamieszkują krainę, w której nie ma rzeczy niemożliwych, gdzie ludzie i duchy żyją obok siebie. Od najdawniejszych czasów ...

Czytaj Więcej

Zabawa andrzejkowa

Chcąc uczcić wielowiekową tradycję, klasa IVc zorganizowała zabawę andrzejkową. Wczuliśmy się w klimat ludowych zwyczajów 27 listopada. Nie ograniczyliśmy się tylko do wspólnego poczęstunku i prób podrygiwania na parkiecie, główną atrakcją wieczoru były oczywiście wróżby. Ten wieczór odsłonił przed nami tajemnice przyszłości: dowiedzieliśmy się, jak będą nazywali się nasi przyszli mężowie i żony, a w ...

Czytaj Więcej

Konkurs literacki pod hasłem: „MÓJ PLUSZOWY PRZYJACIEL – MIŚ”

Dnia 29.11.2018 w SP 392 odbyło się podsumowanie wewnątrzszkolnego konkursu literackiego z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”, którego bohaterem jest pluszowy miś – bohater literacki i filmowy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wymyślenie i napisanie wiersza o swoim ulubionym misiu – pluszowej zabawce. Celem konkursu było inspirowanie do aktywności twórczej młodych twórców, rozbudzanie wśród dzieci ...

Czytaj Więcej

Turniej szachowy

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są turnieje szachowe. Pierwszy w tym roku szkolnym turniej szachowy odbył się 29 listopada. Udział wzięło ponad dwadzieścioro uczniów. Rozpiętość wiekowa była duża – najmłodszy uczestnik chodzi do trzeciej klasy szkoły podstawowej, najstarsi do trzeciej klasy gimnazjum. Cały turniej wygrała Aleksandra Koczyk (3D), drugie miejsce zajął Jerzy Wietrzykowski (3B), trzecie Paweł ...

Czytaj Więcej

Centrum Rozrywki „Ale zebra”

28 listopada klasa 6c wybrała się na paintball laserowy do Centrum Rozrywki „Ale zebra”. Uczniowie świetnie się bawili, przy czym rozwijali umiejętności pracy zespołowej.

Czytaj Więcej

Andrzejki w zerówce

Zwyczaje andrzejkowe obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na swej popularności. Zmieniały sie przez lata, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, bo przecież chodzi o dobrą, wspólną zabawę. Tak właśnie bawiły się dzieci z  „O” A i „O” B, ...

Czytaj Więcej

Andrzejki w zerówce

Zwyczaje andrzejkowe obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na swej popularności. Zmieniały sie przez lata, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, bo przecież chodzi o dobrą, wspólną zabawę. Tak właśnie bawiły się dzieci z  „O” A i „O” B, ...

Czytaj Więcej

„Mały Książę” w Teatrze Roma

We wtorek 27 listopada 2018 roku uczniowie klasy 6c, 7c, 8d Szkoły Podstawowej oraz 3d Gimnazjum wybrali się do Teatru Roma w Warszawie na spektakl pt: „Mały Książę”. Przedstawienie oparte było na znanej książce Antoine de Saint-Exupéry o tym samym tytule. Uczniowie przypomnieli sobie treść lektury. Mogli zastanowić się nad znaczeniem miłości oraz przyjaźni, że ...

Czytaj Więcej

Kino Wisła

Klasy ‚0” A i B wybrały się na wycieczkę do kina Wisła. Obejrzały tam przedstawienie teatralne Baśnie polskie.

Czytaj Więcej

Dzień dobrego jedzenia i picia

W naszej szkole 16 listopada obchodziliśmy „Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”. W ramach akcji podjęliśmy szereg działań. Uczniowie między innymi przygotowali plakaty przedstawiające wartość odżywczą owoców i warzyw. Kształtując zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów, zachęcaliśmy do świadomego wyboru warzyw i owoców jako składników codziennej diety oraz promowanie picia wody. W obchody „Dnia Dobrego Jedzenia i ...

Czytaj Więcej

Woda jako niezbędny element zdrowia

Wzorem lat ubiegłych tegoroczna akcja była zorganizowana pod hasłem: „Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”. W naszej szkole prezentacja działań uczniów była rozłożona na dwa dni. W czwartek 15.11.2018 uczniowie klas I-II oraz  klas 0 obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy III c  pt.: ”Woda to życie”. Nie zabrakło także tańców w rytm piosenek. Ten ...

Czytaj Więcej

Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu Szkoła Bliżej Nauki

Uczniowie podczas warsztatów chemicznych w Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu Szkoła Bliżej Nauki.

Czytaj Więcej

Planetarium

13 listopada uczniowie klasy I d uczestniczyli w wirtualnej podróży do odległych zakątków Kosmosu. Na sztucznym niebie szukaliśmy Gwiazdy Polarnej,  Małego i Dużego Wozu. Z wielkim zaciekawieniem śledziliśmy zjawiska, które kryją się w niedostępnym dla naszych oczu Wszechświecie. Po Arktyce, biegunie północnym oprowadzali nas Vladimir – niedźwiedź polarny i podróżnik z bieguna południowego James – ...

Czytaj Więcej

IV Warszawska Konferencja Samorządów Uczniowskich

IV Warszawska Konferencja Samorządów Uczniowskich to wyjątkowe wydarzenie, mieliśmy przyjemność uczestniczenia w tym corocznym spotkaniu. Wysłaliśmy tam naszych przedstawicieli z klasy 8d Weronikę, Kubę i Eryka,oczywiście zabraliśmy naszego opiekuna. Uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym, a następnie w warsztatach. Wiedzę, którą nabyliśmy na pewno wykorzystany w pracy szkolnego Samorządu Uczniowskiego, a nawiązane kontakty może zaowocują współpracą z ...

Czytaj Więcej

Święto Niepodległości

Dnia 9.11.2018 w naszej szkole odbył się apel z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie ubrania w strój galowy wysłuchali piosenek patriotycznych oraz historii Polski z ostatnich stu lat. Na koniec wszyscy z powagą odspiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj Więcej

Wycieczka do Muzeum Warszawy – kl. ‚0” B.

6 listopada dzieci z kl. ‚0” B wybrały się na pierwszą wycieczkę do Muzeum Warszawy. Podczas zajęć ”Co w murach piszczy” niczym detektywi szukały śladów życia dawnych mieszkańców staromiejskich kamienic. Wędrując przez kolejne pomieszczenia muzeum dzieci poznawały funkcje różnorodnych elementów architektonicznych. Dowiedziały się również dlaczego powiększano piwnice, gdzie ukrywano skarby i skąd się wzięło słowo ...

Czytaj Więcej

Mistrzowie Żoliborza w unihokeju

Gratulujemy! Mistrzowie Żoliborza w unihokeju. Szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 6c.

Czytaj Więcej

„Spotkanie z filmem animowanym” – 30 Października

30 października klasa 5c uczestniczyła w projekcie ” Spotkanie z filmem animowanym” organizowanym przez Czytelnię Pod Sowami. Uczniowie poznali historię filmów animowanych,  mieli możliwość obejrzenia filmów zrealizowanych w różnych technikach animacyjnych,  jak również poznali proces ich powstawania. Podczas spotkania dzieci tworzyły własne animacje.

Czytaj Więcej

Ślubowanie klas pierwszych

Czytaj Więcej

22 października 2018 r. – Zemsta

22 października klasa 7c była na przedstawieniu pt.:”Zemsta” w Och Teatrze. Zdecydowanie łatwiej zrozumieją fabułę lektury.

Czytaj Więcej

Malarstwo Epoki Mamutów – Klasy 1C i 2C na festiwalu nauki

Skąd się wzięły mamuty na naskalnych malowidłach?, jak wyglądały szkielety zwierząt prehistorycznych? Na te i inne pytania próbowały znaleźć odpowiedź dzieci z klasy 1 i 2 w Muzeum Ziemi. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy: odkopać i złożyć szkielety dawno już wymarłych zwierząt oraz z bliska obejrzeć prawdziwą czaszkę mamuta! Nie ...

Czytaj Więcej

Skąd są dźwięki tej piosenki? Lekcja w kinie klasy 1C i 2C

Październikowa pogoda sprzyja oglądaniu ciekawych filmów w zaciszu sal kinowych. Natomiast nie każdy wie, jak powstaje muzyka filmowa. Wiedzą to na pewno nasi najmłodsi uczniowie z klas 1 i 2, które wybrały się na ciekawą lekcję do kina „Wisła”. Dzieci prześledziły sposoby ilustrowania obrazu dźwiękiem od czasów kina niemego do współczesności, a następnie mogły obejrzeć ...

Czytaj Więcej

„Po co nam prawo?” – Festiwal Nauk organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Klasa 3d gimnazjum uczestniczyła w zajęciach „Po co nam prawo?” w ramach Festiwalu Nauki organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie pracowali w grupach i wspólnymi siłami zastanawiali się nad normami społecznymi obowiązującymi w naszym kraju.

Czytaj Więcej

Festiwal Nauki Krople wiedzy, czyli ciekawostki i fakty o właściwościach wody.

Czytaj Więcej

„Od diagnozy problemów do planu działania SU”

W piątek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego razem z opiekunem brali udział w szkoleniu: „Od diagnozy problemów do planu działania SU” w ramach projektu: „Samorządy mają moc.” I teraz wiedzą już jak zabrać się za tworzenie planu działań Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole 😊

Czytaj Więcej

Festiwal Nauki na Wydziale Geologicznym Uniwersytetu Warszawskiego

26 września klasa 6c wzięła udział w Festiwalu Nauki na Wydziale Geologicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie byli na wykładzie „Dzieje wody” – odkryli tajemnice wody, poznali jej składniki, dowiedzieli się jak się gromadzi, jak się zachowuje, jak w niej powstało życie i dlaczego tak wpływa na klimat i krajobraz. Po wykładzie uczniowie zwiedzili wystawę w Muzeum ...

Czytaj Więcej

„U źródeł” – Państwowe Muzeum Archeologiczne

W trakcie trwających w Naszej Szkole dni nauki, klasa 5 d wyszła na wycieczkę do Państwowego Muzeum Archeologicznego. Tytuł spotkania „U źródeł”. Dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących początków cywilizacji europejskiej, opierających się na źródłach archeologicznych pochodzących z terenów dzisiejszych ziem polskich. Nasi uczniowie mieli okazje poznać historię tkactwa oraz samodzielnie wykonać bransoletkę. Poznali technikę ...

Czytaj Więcej

Samorząd Uczniowski – Szkolenie – 13 września

13 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w szkoleniu „Prawidłowe przygotowanie regulaminu SU” w ramach projektu „Samorządy mają moc”. Teraz z dużą wiedzą i bez problemu przygotują tegoroczny regulamin.

Czytaj Więcej

Uczniowie z Warszawy bliżej nauki

W roku szkolnym 2017/2018 aż 2000 uczniów i 160 nauczycieli wzięło udział w projekcie Szkoła Bliżej Nauki, realizowanym przez Centrum Nauki Kopernik w partnerstwie z samorządami z Mazowsza. W ostatnim kwartale 2017 r. do wszystkich 38 szkół z Mazowsza trafiło po 10 zestawów edukacyjnych „Woda” oraz 50 zestawów „Micro:bit” służących do nauki programowania. Stworzona przez ekspertów ...

Czytaj Więcej

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Czytaj Więcej

Czarek Kaleta – Gratulujemy!

Gratulujemy powołania do Kadry Narodowej Juniorów w wioślarstwie oraz powołania na Regaty Nadziei Olimpijskich „OLIMPIC HOPES”, które odbędą się w dniu 08.06.2018 r. w Poznaniu naszemu uczniowi Czarkowi Kalecie . POWODZENIA !!! TRZYMAMY KCIUKI !!!

Czytaj Więcej

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca o godzinie: Klasy: „0”, „1” i „4”- 9:00 „7” i gimnazjum- o 11:00  

Czytaj Więcej

Gratulacje!

Gratulujemy powołania do Kadry Narodowej Juniorów w wioślarstwie oraz powołania na Regaty Nadziei Olimpijskich „OLIMPIC HOPES”, które odbędą się w dniu 08.06.2018 r. w Poznaniu naszemu uczniowi Czarkowi Kalecie . POWODZENIA !!! TRZYMAMY KCIUKI !!!  

Czytaj Więcej

Zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach dla Rodziców – „Rola Rodziny w zapobieganiu uzależnieniom”

Głównym celem warsztatów jest uwrażliwienie rodziców odnośnie substancji psychoaktywnych i ich roli w życiu nastolatków. Cele: Poznanie przyczyn, dlaczego nastolatki sięgają po środki psychoaktywne; Zapoznanie rodziców z czynnikami ryzyka, czynnikami chroniącymi; Zrozumienie roli rodzica i relacji z dzieckiem w zapobieganiu uzależnieniom; Nabycie umiejętności rozpoznawania sygnałów ostrzegawczychl Poznanie możliwych interwencji w trudnych sytuacjach. Termin: 12 czerwca ...

Czytaj Więcej

Zajęcia specjalistyczne przewidziane dla dzieci na okres wakacji

W załączniku tabela dot. zajęc specjalistycznych jakie będą się odbywały w Dzielnicy Do pobrania Zajęcia specjalistyczne

Czytaj Więcej

XV Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K.Baczyńskiego i Pokolenia Kolumbów

Zostaliśmy zaproszeni na XV Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K.Baczyńskiego i Pokolenia Kolumbów, które miało miejsce 22 maja w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasi reprezentanci Klara Kozaczuk i Jakub Skoczyński odebrali podziękowania dla uczestników, a nauczyciel języka polskiego Kamila Drażba gratulacje za przygotowanie uczniów do konkursu. W następnym roku też będziemy próbować 😀

Czytaj Więcej

Konkurs poprawności językowej

Od dziecka mówimy po polsku, ale mamy czasem wątpliwości, czy mówimy poprawnie. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić naszą wiedzę, biorąc udział w Konkursie: „Usta nie śmietnik, szanuj język” , zorganizowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego.

Czytaj Więcej

Nabór do klas sportowych – klasa pierwsza

15.06.2018(piątek, o godzinie 19:30) odbędą się nabory do klas sportowych (klasa pierwsza) pod patronatem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Miejsce zbiórki: ul. Łazienkowska3, brama wejściowa nr4, pomiędzy stadionem, a boiskami bocznymi.

Czytaj Więcej

Nabór do klas sportowych 4-7

29.05.2018(wtorek), o godzinie 18:00, odbędą się nabory do klas sportowych (  4-7) pod patronatem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Miejsce zbiórki: ul. Łazienkowska3, brama wejściowa nr4, pomiędzy stadionem, a boiskami bocznymi.

Czytaj Więcej

Lato w mieście

W roku szkolnym 2017/2018 Warszawski Program „Lato w Mieście” w Szkole Podstawowej nr 392 zaplanowany jest od 20 sierpnia – 31 sierpnia 2018 r. Uczniowie, w tym czasie, będą mogli skorzystać z bardzo bogatej propozycji zajęć. W ramach Programu szkoła funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 -17.00, ...

Czytaj Więcej

Klasy 0 i 1 świętują Dzień Ziemi

Podczas, gdy nasi gimnazjaliści dzielnie zmagali się z egzaminem, klasy 0 i 1 postanowiły świętować Dzień Ziemi. Rozpoczęliśmy oglądaniem filmu edukacyjnego na temat największych zagrożeń zdrowia naszej planety. Już na świeżym powietrzu zebrane surowce wtórne próbowaliśmy przekształcić w zabawki. Materiały, których nie udało się zużyć, posegregowaliśmy do dalszego recyklingu. W tym czasie dzielne zuchy z ...

Czytaj Więcej

Wiosna w klasie 1

Wiosna dotarła do SP 392!!! W wiosenny nastrój uczniów klasy 1 wprowadziło świętowanie 8 marca Dnia Kokardy i 10 marca Dnia Krawata, w które to dni prezentowaliśmy się naprawdę elegancko. Do naszej sali zawitały także trzy przecudnej urody Marzanny, dzięki świetlicowemu konkursowi plastycznemu. Mimo, że I dzień wiosny nie rozpieszczał nas pogodą, w naszej klasie ...

Czytaj Więcej

Wiosenny Żoliborz – Gra Terenowa Klas 0,1.

W przepiękny, słoneczny, kwietniowy dzień klasy 0 i 1 brały udział w dawno oczekiwanej grze terenowej. Nie jest to pierwsza taka nasza przygoda, więc wszystkie drużyny: Zieloni, Niebiescy i Żółci doskonale sobie poradziły z  podchwytliwością niektórych zadań. Mieliśmy okazję poznać między innymi historię kościoła St. Kostki oraz bohaterstwo ks. Popiełuszki, dowiedzieliśmy się dużo o prawie ...

Czytaj Więcej

Wizyta klasy 1 w Muzeum Rzemiosł Precyzyjnych

W ramach projektu edukacyjnego „Zegary” klasa I odwiedziła Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych na warszawskim Starym Mieście. Muzeum mieści się w zabytkowej cechowej kamienicy przy murach obronnych. Oprócz współczesnych wyrobów zegarmistrzowskich muzeum posiada bogaty zbiór zegarów od XVI wieku. Szczególną wartość historyczną posiada oryginalny Statut Cechu „Mosiężnego”, nadany i podpisany przez Stanisława Augusta. Dzięki tej ...

Czytaj Więcej

Nabór do klas sportowych – 11 kwietnia 2018 r.

11 kwietnia (środa) br. odbędą się nabory do klas sportowych pod patronatem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Warunkiem uczestnictwa w I turze naborów była rejestracja w naszej szkole do 4 kwietnia. Zainteresowanych postępowaniem uzupełniającym zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, a także strony Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa (akademia.legia.com) w celu uzyskania informacji. Termin I tury postępowania ...

Czytaj Więcej

Turniej Wagarowicza

21.03.18 w naszej szkole odbył się ,,Turniej Wagarowicza”. Był to turniej par w tenisie stołowym. Oto najlepsze drużyny: Żołędowski 2c – Wiśniewski 2c; na drugim miejscu Nawrocki 4kl. – Oszmański 4kl. na miejscu 3 Cetlin 2c – Sidor A. 2c. Odbył się konkurs na najlepszą wiosenną dekorację sali – zwyciężyła 3d. Każdy chętny mógł zmierzyć ...

Czytaj Więcej

Pierwszy Dzień Wiosny

Klasa VII d postanowiła świętować Pierwszy Dzień Wiosny w Och-Teatrze. ” Zemsta” zagrana przez takich aktorów jak: Wiktor Zborowski, Cezary Żak czy Artur Barciś może być gwarancją prawdziwej rozrywki i tak rzeczywiście było. A to połączenie przyjemnego z pożytecznym przyda się nie tylko na lekcjach języka polskiego.

Czytaj Więcej

Nabory do klas sportowych i Akademii

Harmonogram naboru do klas sportowych znajduje się na stronie Biura Edukacji M.St.Warszawy. Rodzice składają do szkoły podpisany wniosek (drogą mailową przyjmujemy tylko zeskanowane dokumenty). W wyznaczonym terminie uczniowie przystępują do próby sprawności. Informacja o przyjęciu  dziecka zostanie przekazana drogą mailową lub telefonicznie. 4 kwietnia, godz. 16:00 – termin dostarczania wniosków do SP nr 392 zarówno dla ...

Czytaj Więcej

Drodzy Rodzice i Uczniowie! Dzień Otwarty – Klasy Piłkarskie

Serdecznie zapraszamy 26 marca 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 18:00 na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej nr 392, przy alei Wojska Polskiego 1A na Żoliborzu. Planujemy utworzenie oddziałów dla klas Piłkarskich.

Czytaj Więcej

Turniej Wagarowicza – 21.03.2018

W dniu 21 marca, jak co roku, odbył się turniej wagarowicza. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody.

Czytaj Więcej

Zawody z siatkówki

28.02 i 02.03 odbyły się zawody dzielnicowe z siatkówki. Dziewczęta zajęły 4 miejsce. Panowie wywalczyli 2 miejsce.

Czytaj Więcej

Próba sprawnościowa na Stadionie Legii

W dniu 10 marca odbyła się na Stadionie Legii próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy pierwszej.

Czytaj Więcej

Rekolekcje

5 marca uczniowie naszej szkoły rozpoczną przygotowanie do Świąt Wielkiejnocy. Rekolekcje Wielkopostne będą miały miejsce w Kościele Dzieciątka Jezus przy ulicy Czarnieckiego 15 i potrwają przez kolejne trzy dni. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: klasa  IV- godzina 10:15, a klasy VII SP,II i III Gimnazjum-  godzina 9:15. W tych dniach zajęcia będą odbywały się do ...

Czytaj Więcej

Nabór do I Kl. Szkoły Podstawowej o profilu sportowym, pod patronatem Legii Soccer Schools -informacje organizacyjne

Szanowni Państwo, Aktualizacja w sprawie piłka nożnej pod patronatem Legii Soccer Schools oraz zajęć na pływalni przy współpracy z UKS Żoliborz Dziękujemy za rejestrację na najbliższe nabory do KLASY SPORTOWEJ. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami organizacyjnymi. Próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy pierwszej sportowej- informacje organizacyjne : 1) pływanie Termin naborów: 12 marca 2018 ...

Czytaj Więcej

Dzień Otwarty – 01.09.2017

Czytaj Więcej

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

 

Czytaj Więcej

Dzień Otwarty – 20 luty 2018 r.

W dniu 20 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 zapraszamy Rodziców i Uczniów klas pierwszych i zerowych do Szkoły Podstawowej nr 392 im. Jana Bytnara ps. „Rudy”, przy al. Wojska Polskiego 1a, na DZIEŃ OTWARTY. Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Czytaj Więcej

Zima Muminków

Już w lutym klasa 1 omawiać będzie lekturę „Zima Muminków” autorstwa Tove Jansson. Znakomitym wstępem książkowej podróży do Doliny Muminków był wyjazd na sztukę wystawianą przez warszawski Teatr Baj. Zobaczyliśmy interpretację „Zimy Muminków” w znakomitym wykonaniu zespołu aktorów, którzy w prawdziwie zimowej scenerii zabrał nas na chwilę do domu Mamy i Taty Muminka. Było magicznie…

Czytaj Więcej

Bal karnawałowy 2018

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE! W dniu 08.02.2018 r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy, w którym wzięły udział klasy 0 i 1. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów z różnych bajek. W salach można było spotkać księżniczki, motylki, piłkarzy… ...

Czytaj Więcej

Turniej Tenisa Stołowego

6 grudnia klasa 4 rozegrała mikołajkowy turniej tenisa stołowego. Rywalizacja była zacięta! Chłopcy przeżywali każdą straconą piłkę, nie obyło się bez płaczu, ale ostatecznie pierwsza trójka z dumą stanęła do zdjęcia…z paczką słodyczy od św. Mikołaja. Po rozgrywkach uczniowie poszli na spektakl, pt. „Tajemniczy ogród”. To był wyjątkowo emocjonujący dzień!

Czytaj Więcej

Dzień Zdrowego Żywienia

24 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Żywienia. Oj pojedli wszyscy, pojedli. Stoiska uginały się od namiaru żywności…wyjątkowo zdrowej! Było wszystko: sałatki owocowe, kanapki z ciemnego pieczywa, brokuły, marchewki, absolutna dawka witamin na każdym talerzu!

Czytaj Więcej

Andrzejki

Z okazji andrzejek klasa 4 lała woskiem, dużo jadła, niektórzy tańczyli, a inni…grali w ping – ponga. Ale wszyscy bardzo dobrze się bawili i niechętnie wracali do domów. Powtórka za rok.

Czytaj Więcej

Dzień Języków Obcych

27 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Dzieci z klasy 0 i 1 przygotowały występ w języku angielskim, starsze klasy odważnie przygotowały inscenizację w języku niemieckim, rozstrzygnięto też kilka konkursów (m.in. na najładniejszy i najciekawszy plakat, pyszne jedzenie i wyróżniające się stoisko). Najbardziej z nagród cieszyła się klasa 4 😊. Wszystkie klasy bardzo ...

Czytaj Więcej

13 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 392.

Klara Kozaczuk i Mikołaj Gruchała – uczniowie klasy II D powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitali bohaterów uroczystości – uczniów klasy pierwszej, czwartej i siódmej. Następnie pierwszaki pokazały, jak pięknie potrafią recytować i śpiewać piosenki. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie sobie poradziły. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi ...

Czytaj Więcej

Szkolny Turniej Szachowy

Uczniowie klasy czwartej dzielnie walczyli z gimnazjalistami w Szkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się 30.10.2017

Czytaj Więcej

Rozwijamy Nasze Zainteresowania – Klasa 1

W klasie 1 lubimy nie tylko matematykę. Bardzo chętnie bierzemy udział w różnorodnych zajęciach artystycznych. Wycinamy, kleimy, lepimy, malujemy, rysujemy, ćwiczymy sztukę origami. Swoje talenty często wykorzystujemy w różnych konkursach plastycznych. Uwielbiamy także prezentować nasze umiejętności recytatorskie, aktorskie i wokalne na uroczystościach szkolnych i klasowych. Już próby dają nam wiele radości, a wielkie brawa po ...

Czytaj Więcej

Mikołajkowy Turniej Bytnar Cup

Zwycięską drużyną okazała się klasa II c – (Białołeka Team). Zespół, który wygrał zagrał z drużyną składającą się z nauczycieli. Resztę możecie zobaczyć sami… 🙂 Klasy pierwsze grały w Rzucankę Siatkarską.

Czytaj Więcej

Mikołajki klasy 1

W dzień Św. Mikołaja klasę pierwszą od rana czekały same atrakcje … Dzień zaczęliśmy od wspólnego śpiewania zimowych piosenek w mikołajkowych czapkach, by zaraz później udać się na musical „Mała Syrenka” w kinie Wisła. Spektakl, śpiewane na żywo piosenki i interakcja aktorów z widzami robiły niesamowite wrażenie. Po powrocie, na dzieci czekała niespodzianka: nowe klocki-pufy ...

Czytaj Więcej

Klasa 1 świętuje Barbórkę

Czwartego grudnia, w Dzień Świętej Barbary, klasę pierwszą odwiedzili prawdziwi Górnicy, w prawdziwych górniczych strojach, z najprawdziwszym górniczym węglem. Była to wspaniała okazja, by dowiedzieć się wielu rzeczy na temat tej odpowiedzialnej i ciężkiej pracy. Poznaliśmy kulturę i tradycje z nią związane, przede wszystkim zaś dowiedzieliśmy się, jak obchodzone jest Święto Górnika. Tego dnia świętowaliśmy ...

Czytaj Więcej

Dzień Misia w klasach 0-1

Pod koniec listopada klasa I wraz z Zerówką obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasze misie postanowiliśmy zabrać do biblioteki „Pod Sowami” na ul. Śmiałej. Misie miały okazję zapoznać się z bogatym księgozbiorem Działu dziecięcego, poszukać ciekawych książek i wysłuchać historii czytanej przez Panią Bibliotekarkę. Były bardzo zadowolone, a my cieszyliśmy się, że ...

Czytaj Więcej

Wizyta w Fabryce Bombek

Troszkę historii:  Fabryka Bombek Fogiel w Warszawie istnieje od 1948 roku. Założył ją dziadek obecnego właściciela – Jan Fogiel. Później prowadził ją syn Jana – Jerzy. Od 1986 roku fabryka należy do Pawła i Wiesławy Foglów. W kamienicy na Pradze-Południe powstają prawdziwe świąteczne cuda. Nic dziwnego, w końcu Foglowie zatrudniają malarki z dużym doświadczeniem, a ...

Czytaj Więcej

Halloween w klasie I

Wieczorem w piątek 27 października wszystkie czarownice, duchy, superbohaterzy i upiory z klasy 1, spotkały się, aby wspólnie bawić się i straszyć. Te wieczorne chwile umiliły nam bajki, tańce i … nie będziemy ukrywać… słodkości przygotowane przez rodziców. Główną atrakcją wieczoru były jednak warsztaty aktorskie z p. Bartłomiejem Golą. Pierwszoklasiści dali z siebie wszystko i ...

Czytaj Więcej

„Jesienny Żoliborz” – Gra terenowa klas 0-1

Piękna, jesienna pogoda towarzyszyła klasie 0 i 1 podczas aktywnego zwiedzania ‚pięknego brzegu’ czyli Żoliborza. Trzy drużyny zmierzyły się ze sobą w niełatwych zadaniach gry terenowej. Dzięki nim jednak mogliśmy lepiej poznać historię i najpiękniejsze zakątki dzielnicy. Odwiedziliśmy między innymi „Dziewczynę z różą”, kino „Wisła”, Prochownię, Cytadelę i stojący niedaleko naszej szkoły pomnik I Brygady ...

Czytaj Więcej

Stara Kordegarda – Łazienki Królewskie

Aura deszczowa nie zachęcała do wyjścia – jednak dla klasy 0 to nie problem – parasol w dłoń i w drogę :). My się świetnie bawiliśmy odwiedzając Łazienki Królewskie, biorąc udział w interaktywnej wystawie „Idź na żywioł”. Wystawa inspirowana 4 żywiołami służyła jako przestrzeń beztroskiej i kreatywnej zabawy co widać na załączonych zdjęciach 🙂 W ...

Czytaj Więcej

Spotkanie z historykiem w klasie I

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości klasa 1 gościła specjalistę od historii XX wieku. P. Robert opowiedział nam o odzyskaniu wolności i pierwszych latach nowego Państwa Polskiego. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, tym bardziej, że dowiedziały się dużo o historii i tradycjach klubu piłkarskiego „Legia Warszawa”. Na pewno po tych zajęciach nie pomylą już Józefa Piłsudskiego ...

Czytaj Więcej

Dzień Języków Obcych

Czytaj Więcej

„Uwaga! Dobry pies”

W czwartek 26 października klasa 0 miała zaszczyt gościć Panie z projektu „Uwaga! Dobry pies”. Szkolenie to miało na celu omówienie kluczowych zagadnień związanych z BEZPIECZEŃSTWEM oraz OPIEKĄ nad psem własnym jak i cudzym. Program uatrakcyjnił piesek, który był obecny w trakcie zajęć. Pod koniec szkolenia dzieci otrzymały materiały edukacyjne oraz dyplomy za czynny udział ...

Czytaj Więcej

Wyjście do teatru

Język teatru jest międzynarodowy,  z klasa IId postanowiliśmy to sprawdzić i wybraliśmy się na XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017. Obejrzeliśmy spektakl „Mały Książę” w wykonaniu słowackiego teatru z Nitry. Była to ich interpretacja ponadczasowego dzieła Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Całość okazała się niezwykle nowatorska i na dodatek w języku słowackim, to było ...

Czytaj Więcej

Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkoła bliżej nauki”

Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana B ytnara ps. „Rudy” w Warszawie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkoła bliżej nauki” – stworzenie w 7 gminach Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez zwiększenie umiejętności i kompetencji nauczycielek i nauczycieli w zakresie pracy metodą eksperymentu, wyposażenie szkół w zestawy edukacyjne i ...

Czytaj Więcej

Projekt „Szkoła Bliżej Nauki”, we współpracy z Centrum Nauki Kopernik

Uczniowie z klas gimnazjalnych naszej Szkoły – 2b i 2c – biorą udział w projekcie „Szkoła Bliżej Nauki”, we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Projekt trwa dwa lata. Poniżej znajdziecie informację na temat tego projektu, jak również na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik.   Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana Bytnara ps.  „Rudy” w Warszawie ...

Czytaj Więcej

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 839 07 45
e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa