Biblioteka

1Biblioteka szkolna obecnie obejmuje 10133 pozycji inwentarzowych. Zasoby naszej biblioteki między innymi obejmują: lektury podstawowe, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową, zbiory multimedialne oraz nowo zakupione audiobooki. Ze zbiorów mogą korzystać zarówno uczniowie, pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów. Obecnie liczba czytelników wynosi 239 uczniów. Najnowsza wersja programu MOL pozwala na elektroniczne opracowanie i udostępnianie zbiorów.

W roku szkolnym 2013/2014 w bibliotece przeprowadzony został gruntowny remont, dzięki czemu uzyskano większą przestrzeń o powierzchni około 200 m², a pomieszczenie wyposażono w efektowne meble: regały, stoły,  kolorowe krzesła, wygodne sofy i pufy, na których czytelnicy mogą pracować i odpoczywać.

Całość stanowi nowoczesną pracownię multimedialną, wyposażoną w  sprzęt (komputery, projektor, ekran i nagłośnienie),   umożliwiający przedstawianie prezentacji multimedialnych i  projekcje filmów edukacyjnych.

W obszernej czytelni znajdują się także 12 odrębnych stanowisk komputerowych, gdzie uczniowie mogą korzystać z Internetu lub słuchać audiobooków. Pomieszczenie wyposażono w urządzenia monitorujące, zapewniające użytkownikom  bezpieczeństwo.

Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów, wzbudzające podziw rodziców i gości wizytujących naszą szkołę. Biblioteka stała się wizytówką szkoły. Tu odbywają się liczne spotkania, warsztaty, konferencje i różne przedsięwzięcia kulturalne.

W  czerwcu 2016 roku biblioteka zdobyła

główną nagrodę w Warszawskim Konkursie

„NAJLEPSZE SZKOLNE I PRZEDSZKOLNE PRZESTRZENIE UCZENIA SIĘ”

Miejsce dla każdego