Piłka nożna

Do klas sportowych IV, V i VI uczęszczają zawodnicy z różnych warszawskich klubów, w większości z Akademii Legii i Legia Soccer Schools, ale też FFA, Varsovii, Escoli Varsovia. W ramach klas są doszkalani sportowo przez trenerów z Legii – mają z nimi cztery jednostki we wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 10 prowadzą dla nich treningi na OSiR Żoliborz. We wtorek i czwartek jest trening piłkarski. W środę i piątek trening ogólnosprawnościowy. Dodatkowo, w poniedziałek mają regenerację – basen na OSiR Żoliborz.

W ramach treningów piłkarskich przez 75 minut pracują nad aspektami technicznymi – kontrolą nad piłką, podaniem, ruchem bez piłki i grą jeden na jeden. Zajęcia te prowadzą trenerzy z naszej Akademii, na około pięćdziesięciu graczy przypada siedmiu trenerów. Chłopcy pracują w kilkuosobowych grupach, dzięki czemu trenerzy mogą poświęcić im więcej uwagi, na bieżąco korygować błędy, realizować więcej ćwiczeń. W ramach zajęć ogólnosprawnościowych ćwiczą koordynację, zwinność, grają w inne dyscypliny.

Zajęcia w klasie 4 prowadzi Łukasz Listwan (w Akademii drużyny U8 i U9 i zespoły Legia Soccer Schools), w klasie 5 – Jakub Zapaśnik (w Akademii I trener drużyny U12), w klasie 6 – Jakub Renosik (w Akademii – II trener U13). Gdy we wtorek i czwartek wypadają zajęcia typowo piłkarskie, do treningu wchodzą również Przemysław Chojnowski (trener Legii U10), Maciej Pietraszko (II trener Legia U12), Mikołaj Łuczak (Legia Soccer Schools), Mateusz Majewski (I trener U13).

7 i 8 klasa sportowa, do której chodzą zawodnicy Akademii Legii, trenuje w miesiące ciepłe w poniedziałek, wtorek, środę i piątek od 8 rano na boisku na OSiR Żoliborz, a także w środę późnym popołudniem. Natomiast przy niższych temperaturach (jesień, zima) od poniedziałku do piątku o 8 rano pod balonem przy ul. Łazienkowskiej 3. Zajęcia prowadzi trener Dariusz Rolak (I trener U14) i Maciej Laskowski (II trener U14), a także Rafał Gębarski (I trener U15) i Tomasz Bąbel (II trener U15).

Dokument, który opublikował Canal+ o Akademii Legii:

Artykuł: Klasy sportowe Akademii Legii: Wykorzystać złoty wiek!

Basen

Klasy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 pilnie uczestniczą w zajęciach odbywających się na basenie. Uczniowie uważnie słuchają swojego trenera. Zajęcia na basenie są nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością.

Trening piłki nożnej w klasie 1

Treningi piłkarskie jak zawsze pełną parą! W tym miesiącu doskonalimy drybling. Poznajemy nowe zwody, a przy tym świetnie się bawimy!

Próba sprawnościowa na Stadionie Legii

W dniu 10 marca odbyła się na Stadionie Legii próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy pierwszej.

II miejsce na międzynarodowych regatach

Gratulujemy Czarkowi kalecie zajęcia III miejsca na międzynarodowych regatach nadziei olimpijskich – „Olimpic Hopes” w dniu 8 czerwca 2018 roku.