Letni Turniej Szachowy

Dnia 16 czerwca 2021 roku odbył się w naszej szkole Letni Turniej Szachowy, który z pewnością zapisze się w historii i tradycji szkoły. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie, którego autorem jest Pan Jan Bartoszewski – trener i nauczyciel młodych szachistów. Konkurs odbywał się pod chmurką, co sprzyjało miłej i radosnej atmosferze, a w powietrzu czuć było zbliżające się lato. W zmaganiach wzięło udział 65 uczniów klas 1-3, którzy zmagali się w 5 rundach rozgrywek. Dopingowani przez wychowawców i dyrekcję wytężali swoje umysły, by jak najszybciej rozgromić przeciwnika. Tabela z wynikami zmieniała się po każdej rozegranej partii, a gracze wędrowali od góry tabeli do dołu. Miejsca i punkty przyznawane za pomocą profesjonalnego programu szachowego zmieniały się dynamicznie, zupełnie odwracając losy uczestników. Z każdą kolejną rozgrywką sprawa stawała się coraz bardziej oczywista. Po około dwóch godzinach udało się wyłonić zwycięzców! A oto oni:

  1. Miejsce I – Jonatan Pol (klasa 3C)
  2. Miejsce II – Aleksander Krukowski (klasa 3C)
  3. Miejsce III – Antoni Górski (klasa 2C)
  4. Miejsce IV – Adam Kalinowski (klasa 3C)
  5. Miejsce V – Sylwia Bartoszewska (klasa 3C)
  6. Miejsce VI – Stanisław Wszołczyk-Lipka (klasa 3D)
  7. Miejsce VII – Mateusz Ostrowski (klasa 2C)

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Za organizację pierwszego takiego turnieju w naszej szkole dziękujemy organizatorom przedsięwzięcia – Panu Janowi Bartoszewskiemu oraz Panu Marcinowi Szumskiemu, a za rok zapraszamy na drugą edycję Letniego Turnieju Szachowego!!!

 

K.W

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa

Skip to content