Wolontariat w Punkcie Sczepień Powszechnych STADION LEGII

21 czerwca 2021r. uczniowie klasy ósmej piłkarskiej w ramach Szkolnego Wolontariatu zaangażowali się w organizację punktu szczepień na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej.

Do zadań wolontariuszy należało:

• Udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu
  • Wsparcie organizacji kolejki do rejestracji i szczepień
  • Kierowanie osób do odpowiednich stanowisk i gabinetów wewnątrz punktu
  • Pomoc przy wypełnianiu formularzy

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Podsumowanie akcji Kosmetyki do Afryki

Zbiórka „Kosmetyki do Afryki” dobiegła końca. Do 30 kwietnia zbieraliśmy dary dla
osieroconych dziewcząt w Kamerunie. Dzięki hojności naszych uczniów zebraliśmy:
1. Żel pod prysznic 21 szt.
2. Pasta do zębów 28 szt.
3. Szampon do włosów 27 szt.
4. Odżywka do włosów 1 szt.
5. Szczoteczka do zębów 35 szt.
6. Mydło w kostce 29 szt.
7. Wkładki higieniczne 19 op.
8. Antyperspirant 6 szt.
9. Krem do twarzy 6 szt.
10. Płatki kosmetyczne 2 op.
11. Mydło w płynie 4 op.
12. Płyn do higieny intymnej 2 szt.
13. Balsam do ciała 8 szt.
14. Proszek do prania 2 op.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

PODARUJ KOSMETYKI DO AFRYKI

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej „Kosmetyki do Afryki”.

Jest to ogólnopolska akcja zbierania darów dla osieroconych dziewcząt w Kamerunie.

Zbieramy: mydła, szampony, podpaski, dezodoranty, szczoteczki i pasty do zębów, proszki do prania, balsamy do suchej skóry.

Akcja trwa do 30 kwietnia 2021r.

Artykuły zostawiamy w przygotowanych kartonach, które znajdują się przy wejściu głównym do szkoły (szklane drzwi).

Więcej informacji o akcji na stronie: https://dzieciafryki.com/kosmetyki-do-afryki

Podsumowanie akcji – Wielkanocna Kartka dla Seniora

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje wolontariatu – Wielkanocna Kartka dla Seniora.

Tym razem udało nam się zebrać aż 72 kartki! 🙂

Wszystkie kartki zostały dostarczone do Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów.

Trwa akcja GÓRA GROSZA

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku zbiórka XXI edycji trwa od 26.10.2020r. do 31.05.2021r. Celem, na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Ruszyła akcja „Świąteczna Kartka dla Seniora”.

Przyłącz się i spraw radość starszym osobom. To już druga edycja w naszej szkole. Zachęcamy, abyście stworzyli Wielkanocną Kartę wraz z życzeniami. Pomagamy seniorom z Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów.

Dołącz do akcji!

Podsumowanie akcji „Świąteczna Kartka dla Seniora”

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej świątecznej akcji organizowanej przesz Szkolne Koło Wolontariatu. Aż 42 kartki, wykonane różnymi technikami, z życzeniami świątecznymi trafiły do osób starszych z Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów. Mamy nadzieję, że kartki od dzieci będą miłym prezentem.

Życzymy Pięknych Świat Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku!

Podsumowanie akcji „GANG FAJNIAKÓW”

Zakończyliśmy zbiórkę naklejek, które zostały wymienione na maskotki. Udało nam się zebrać 14 FAJNIAKÓW. Pluszaki zostały przekazane dzieciom z Domu Dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Karta Świąteczna dla Seniora

Szkolny wolontariat – zbiórka żywności

W ramach szkolnego wolontariatu dzisiaj możemy pomagać komuś, kto tego potrzebuje, a jutro ktoś może pomóc nam. Zapraszamy do udziału w akcjach charytatywnych, które organizuje nasza szkoła przy współpracy z:

• Fundacją Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
  • Fundacją „Dziewczynka z zapałkami”
  • Stowarzyszeniem „Dom – Rodzina – Człowiek”
  • Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Żoliborz