Samorząd Uczniowski

Halloween

29 października, inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, zostało zorganizowane HalloweenJ Najlepiej przebrani uczniowie zostali nagrodzeni słodkościami. Dzieciom nie zabrakło pomysłów, więc na szkolnych korytarzach było naprawdę „strasznie” – zresztą, zobaczcie sami!

Na grobie Patrona Szkoły

Samorząd Uczniowski, w imieniu całej społeczności szkolnej, zapalił znicz oraz złożył kwiaty na grobie Patrona Szkoły. Wizyta na cmentarzu jest niezwykle ważnym wydarzeniem w działalności Samorządu, jest okazją nie tylko do oddania szacunku Janowi Bytnarowi, ale także do rozmowy o tragicznym losie, jaki spotkał wielu młodych ludzi w trakcie II wojny światowej. Uczniowie zapalili również znicze Tadeuszowi Zawadzkiemu oraz Aleksowi Dawidowskiemu, którzy podobnie jak „Rudy” „ wcielili w życie dla wspaniałe ideały: braterstwo i służbę”.

Po wizycie na grobie Jana Bytnara udaliśmy się pod pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

Konkurs Halloween

 

8c SPRZĄTA ŚWIAT!

4 października, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, klasa 8c sprzątała świat, a tak naprawdę okolice nasze szkoły😊 Mamy nadzieję, że od tej pory mieszkańcom Żoliborza spaceruje się milej!

30 września Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka, w ramach którego nasi uczniowie wyglądali wyjątkowo elegancko. Muchy i krawaty chroniły chłopaków przed kartkówkami i odpowiedziami ustnymi!

30 września Dzień Chłopaka

 

31 października Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najlepsze przebranie  halloweenowe. Po szkolnych korytarzach kręciły się potworne istotki.

          

Od 14 do 26 września trwały wybory do Samorządy Uczniowskiego. Ostatecznie uczniowie wytypowali Jakuba Murawskiego z klasy 8c. Zastępcą została Wiktoria Dyczewska z klasy 7c.

30 września Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy przebierali się za gwiazdy filmu, muzyki bądź sportu. Przebrani nie byli pytani, a najlepsze stroje nagrodzono słodkościami.

IV Warszawska Konferencja Samor

ządów Uczniowskich to wyjątkowe wydarzenie, mieliśmy przyjemność uczestniczenia w tym corocznym spotkaniu. Wysłaliśmy tam naszych przedstawicieli z klasy 8d Weronikę, Kubę i Eryka,oczywiście zabraliśmy naszego opiekuna. Uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym, a następnie w warsztatach. Wiedzę, którą nabyliśmy na pewno wykorzystany w pracy szkolnego Samorządu Uczniowskiego, a nawiązane kontakty może zaowocują współpracą z innymi szkołami.

W piątek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego razem z opiekunem brali udział w szkoleniu: „Od diagnozy problemów do planu działania SU” w ramach projektu: „Samorządy mają moc.” I teraz wiedzą już jak zabrać się za tworzenie planu działań Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole 😊

 

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa 392
im. Jana Bytnara ps. „Rudy”


Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa


22 277 16 20


sp392@eduwarszawa.pl

Skip to content