Biblioteka

GODZINY PRACY NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

Poniedziałek 8:00 – 14:00
Wtorek 8:00 – 14:00
Środa 8:00 – 14:00
Czwartek 8:00 – 14:00
Piątek 8:00 – 14:00

Biblioteka szkolna obecnie obejmuje 10133 pozycji inwentarzowych. Zasoby naszej biblioteki między innymi obejmują: lektury podstawowe, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową, zbiory multimedialne oraz nowo zakupione audiobooki. Ze zbiorów mogą korzystać zarówno uczniowie, pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów. Obecnie liczba czytelników wynosi 239 uczniów. Najnowsza wersja programu MOL pozwala na elektroniczne opracowanie i udostępnianie zbiorów.

 

 

W roku szkolnym 2013/2014 w bibliotece przeprowadzony został gruntowny remont, dzięki czemu uzyskano większą przestrzeń o powierzchni około 200 m², a pomieszczenie wyposażono w efektowne meble: regały, stoły,  kolorowe krzesła, wygodne sofy i pufy, na których czytelnicy mogą pracować i odpoczywać.

 

 

Całość stanowi nowoczesną pracownię multimedialną, wyposażoną w  sprzęt (komputery, projektor, ekran i nagłośnienie),   umożliwiający przedstawianie prezentacji multimedialnych i  projekcje filmów edukacyjnych.

 

 

W obszernej czytelni znajdują się także 12 odrębnych stanowisk komputerowych, gdzie uczniowie mogą korzystać z Internetu lub słuchać audiobooków. Pomieszczenie wyposażono w urządzenia monitorujące, zapewniające użytkownikom  bezpieczeństwo.

 

 

Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów, wzbudzające podziw rodziców i gości wizytujących naszą szkołę. Biblioteka stała się wizytówką szkoły. Tu odbywają się liczne spotkania, warsztaty, konferencje i różne przedsięwzięcia kulturalne.

 

W  czerwcu 2016 roku biblioteka zdobyła

główną nagrodę w Warszawskim Konkursie

„NAJLEPSZE SZKOLNE I PRZEDSZKOLNE PRZESTRZENIE UCZENIA SIĘ”

 

Do pobrania

Miejsce dla każdego

 

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Do tej pory w ramach tego programu zakupiono już ponad 800 książek, oczekujemy na realizację ostatniego zamówienia. Lista książek do zakupienia została sporządzona w oparciu o konsultacje z uczniami, rodzicami, nauczycielami  oraz  pracownikami sąsiedniej  biblioteki publicznej. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem zakupionych  książek do wypożyczania (opieczętowanie, kodowanie, nadawanie numerów inwentarzowych, wprowadzanie opisów bibliograficznych dla  każdego egzemplarza).

Jednym z zadań szkół, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest zrealizowanie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

 

 

I.
Jako pierwsi  projekt przedstawili uczniowie kl.8 d,  organizując  teleturniej  pt. „Jeden  z  jedenastu” sprawdzający znajomość treści lektury „Kamienie na szaniec”.  Zmagali się  pytaniami o różnym stopniu trudności i, jak na piłkarzy przystało, w ciągu 45 minut wyłonili trzech zwycięzców.
Oto oni:
1 miejsce (ex  aequo) Karol Kosiorek i Tomasz Rojkowski..
2 miejsce Rafał Boczoń

II

Dużym zaangażowaniem w przeprowadzeniu projektu wykazali się uczniowie z klasy IA
Ich projekt: „PRZYGODA Z PLASTUSIOWYM PAMIĘTNIKIEM” był  realizowany w ciągu 5 dni.

Tematy dnia:

  • PREZENTACJA ULUBIONYCH KSIĄŻĘK
  • KAŻDEGO DNIA SŁUCHAMY OPOWIADAŃ O PRZYGODACH PLASTUSIA
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE – LEPIMY PLASTUSIA
  • MOJA PRZYGODA Z PLASTUSIEM – UKŁADAMY WŁASNE OPOWIADANIE. PREZENTACJA WŁASNYCH KSIĄŻEK NA FORUM GRUPY
  • PODSUMOWANIE PROJEKTU
    QUIZ –  CO WIEMY I CO PAMIĘTAMY Z  PRZYGÓD PLASTUSIA I JEGO PRZYJACIÓŁ.

III

Projekt zatytułowany „Logo Akademii Pana Kleksa” zrealizowali także uczniowie kl.4 C
Prace uczniów zostały wyeksponowane w sali lekcyjnej i tablicy ogłoszeniowej.

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@eduwarszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa

Skip to content