OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wisława Szymborska.

 

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitna pisarkę. 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

W ramach obchodów biblioteka szkolna zorganizowała dwa spotkania, w których uczestniczyli uczniowie klas I-VIII. Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali utworów czytanych przez Panią Marzenę Rutkowską – Dyrektora szkoły, Nauczycieli i Uczniów. Obecni na spotkaniach mieli  przyjemność poznać książki kamishibai oraz twórczość różnych pisarzy, m.in. opowiadania W. Cichonia „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!”, fragmenty książki autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”, bajkę I. Krasickiego „Przyjaciele”. Była to również okazja do przybliżenia postaci patrona naszej szkoły, Jana Bytnara ps. „Rudy” poprzez odczytanie fragmentów książki A. Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.

Spotkania dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@edu.um.warszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa

Skip to content