Na grobie Patrona Szkoły

Samorząd Uczniowski, w imieniu całej społeczności szkolnej, zapalił znicz oraz złożył kwiaty na grobie Patrona Szkoły. Wizyta na cmentarzu jest niezwykle ważnym wydarzeniem w działalności Samorządu, jest okazją nie tylko do oddania szacunku Janowi Bytnarowi, ale także do rozmowy o tragicznym losie, jaki spotkał wielu młodych ludzi w trakcie II wojny światowej. Uczniowie zapalili również znicze Tadeuszowi Zawadzkiemu oraz Aleksowi Dawidowskiemu, którzy podobnie jak „Rudy” „ wcielili w życie dla wspaniałe ideały: braterstwo i służbę”.

Po wizycie na grobie Jana Bytnara udaliśmy się pod pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa 392
im. Jana Bytnara ps. „Rudy”


Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa


22 277 16 20


sp392@eduwarszawa.pl

Skip to content