Mateusz Pawłowski

W poniedziałek 12 września mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pana Mateusza Pawłowskiego, który jest osobą niewidomą. Towarzyszył mu pies przewodnik – labradorka Beza. Odbyły się trzy spotkania, w których uczestniczyli uczniowie klas I-III. Pan Mateusz opowiadał jak radzi sobie w życiu codziennym, jak uczy się nowych rzeczy, jak odnajduje się w społeczeństwie, jaką rolę spełnia pies przewodnik oraz jakie są nowości techniczne dla osób niewidomych podnoszące komfort życia. Duże zainteresowanie wzbudziły przybory, którymi posługują się osoby niewidome: laska, książka napisana alfabetem Braille’a oraz maszyna brajlowska służąca do pisania. Na koniec każdego spotkania uczniowie zadawali pytania oraz otrzymali karteczki ze swoimi imionami napisanymi alfabetem Braille’a.

Podczas spotkań dzieci zwiększyły świadomość na temat osób niewidomych oraz dowiedziały się w jaki sposób pomóc osobie niewidomej w potrzebie.

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@eduwarszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa

Skip to content