OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Głośne czytanie było motywem przewodnim spotkań zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz akcji „Czytamy z sercem”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas I-III. Na spotkaniach obecna była Pani Marzena Rutkowska, Dyrektor naszej szkoły. Pani Dyrektor przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat roli książek w naszym życiu. Poruszone zostały również kwestie związane z sercem – jak należy o nie dbać. W role czytających wcielili się: Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie. Aby podkreślić, jak ważny jest ruch dla prawidłowej pracy serca wszyscy bawiliśmy się przy piosence „Głowa, ramiona, kolana, pięty.” Na zakończenie wszyscy otrzymali zakładki do książek. Spotkania uświadomiły dzieciom, że książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz pozwalają przeżywać wspaniałe emocje i miło spędzać czas.

Więcej zdjęć można obejrzeć pod linkiem:

https://fb.watch/g5gd5nYDDe/

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@eduwarszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa

Skip to content