LEKCJA MUZEALNA W ZAMKU KRÓLEWSKIM

3A w środowe przedpołudnie wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną, która była połączona z krótkim przedstawieniem –  „JEGO KUDŁATA MOŚĆ KIOPEK”

Kiopek, ulubiony piesek króla Stanisława Augusta, zaginął. Wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na jego poszukiwanie. Niestety, odnajdywaliśmy tylko ślady jego pobytu. Podczas poszukiwań dowiedzieliśmy się o  rodzinie króla, jego przyjaciołach i mieszkańców Zamku. Spotkaliśmy również dworzanina, dzięki któremu piesek zostaje odnaleziony. Zajęcia przybliżyły nam życie na dworze królewskim i zwyczaje tam panujące.

Po lekcji oczywiście był czas na lody i gofry, a także  wspólny spacer uliczkami Starówki.

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@eduwarszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa

Skip to content