Wyjątkowe Igrzyska

20 czerwca klasy 5D i 4A odwiedziły Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, uczestnicząc w otwarciu wystawy „Wyjątkowe Igrzyska”.

Podczas wystawy zaprezentowano areny oraz symbole tej sportowej imprezy, przypomniano także historię występów reprezentantów Polski w dwóch poprzednich edycjach.

Nie zabrakło również unikatowych obiektów związanych z III Igrzyskami Europejskimi Kraków-Małopolska 2023, m.in. pochodni, stroju polskiej reprezentacji, maskotek – smoka „Krakuska” i salamandry „Sandry”, a także pamiątkowego medalu oraz znaczka pocztowego, przygotowanego na tę okazję przez Pocztę Polską.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się Angelika Wątor – szablistka, reprezentanta Polski w szermierce, z którą chętnie się fotografowali.

im. Jana Bytnara ps. „Rudy”

sp392@eduwarszawa.pl