PIERWSZOKLASIŚCI W DYNIOLANDZIE

DYNIOLAND to farma położona na terenie rezerwatu leśno- łąkowego „Wieliszewskie Łęgi”, w pradolinie Narwi, w gminie Wieliszew tuż nad brzegami Zalewu Zegrzyńskiego, a jednocześnie zaledwie 40 minut jazdy z Warszawy. Uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę w te piękne i malownicze tereny, by na łonie natury spędzić wspólnie i aktywnie czas. Pobyt w Dyniolandzie rozpoczęliśmy interaktywnym wykładem o dyni, jej historii, pochodzeniu, a także właściwościach zdrowotnych oraz szerokim zastosowaniu kulinarnym. Była również degustacja soku dyniowego i  pestek z dyni. Kolejnym punktem było zwiedzanie dyniowych ekspozycji, spacer po farmie i dyniowym ogródku, wizyta w mini zoo, gdzie karmiliśmy świnie i kozy. Oglądaliśmy też tunel, w który rosną tykwy. Dużo radości sprawiła nam zabawa w słomianym labiryncie i na słomianych balach. Był również spacer w zakątku sensorycznym ścieżkami usypanymi piaskiem, kamykami, grochem i korą drzew. Pobyt zakończyliśmy wspólną zabawą przy muzyce i pokazie baniek mydlanych.

Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i ciekawych doświadczeń szczęśliwie wróciliśmy do Warszawy.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa 392
im. Jana Bytnara ps. „Rudy”


Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa


22 277 16 20


sp392@eduwarszawa.pl

Skip to content