Sport

Piłka nożna

 

Do klas sportowych IV, V,VI, VII oraz VIII uczęszczają zawodnicy z różnych warszawskich klubów, w większości z Legia Soccer Schools oraz Akademii Legii, ale też FFA, Varsovii, Talentu Warszawa, Unii Warszawa.  W ramach klas są doszkalani sportowo przez trenerów z Legii – mają z nimi trzy jednostki w poniedziałek, środę i piątek od godz. 8:00 na obiektach sportowych Legii Warszawa oraz na OSiR Żoliborz. W środę i piątek jest trening piłkarski. W poniedziałek jest trening ogólnosprawnościowy odbywający się na terenie SP nr 392.

W ramach treningów piłkarskich przez 75 minut pracują nad aspektami technicznymi – kontrolą nad piłką, podaniem, ruchem bez piłki i grą jeden na jeden. Zajęcia te prowadzą trenerzy z naszej Akademii. Chłopcy pracują w małych grupach, dzięki czemu trenerzy mogą poświęcić im więcej uwagi, na bieżąco korygować błędy, realizować więcej ćwiczeń. W ramach zajęć ogólnosprawnościowych ćwiczą koordynację, zwinność, grają w inne dyscypliny.

Zajęcia w klasie 4 i 5 prowadzi trener Łukasz Listwan (w Akademii I trener U10), w klasach 6 i 7 – Artur Dworczyński (w Akademii – II trener U13),  a w 8 klasie za treningi odpowiedzialny jest trener Daniel Jezierski( Trener Varsovii)  W okresie letnim treningi odbywają się w poniedziałek, środę i piątek od 8 rano na boisku na OSiR Żoliborz. Natomiast przy niższych temperaturach (jesień, zima) w środę  i piątek o 8 rano pod balonem przy ul. Łazienkowskiej 3

 

Dokument, który opublikował Canal+ o Akademii Legii:

https://www.youtube.com/watch?v=o_6Eoi28xMY

Zobacz więcej

Artykuł: Klasy sportowe Akademii Legii: Wykorzystać złoty wiek!

Basen

Klasy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 pilnie uczestniczą w zajęciach odbywających się na basenie. Uczniowie uważnie słuchają swojego trenera. Zajęcia na basenie są nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością.

Trening piłki nożnej

Treningi piłkarskie jak zawsze pełną parą! W tym miesiącu doskonalimy drybling. Poznajemy nowe zwody, a przy tym świetnie się bawimy!

 

Próba sprawnościowa na Stadionie Legii

Próby sprawności odbywają się na na Stadionie Legii.

 

 

Kontakt

Kontakt

tel.: +48 22 277 16 20
e-mail: sp392@eduwarszawa.pl

Adres

Szkoła Podstawowa 392

im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

Aleja Wojska Polskiego 1A
01-524 Warszawa

Skip to content